2008-02-25

Borcsi egyedül lemászott a heverőről

Miközben a hétvégén Bogi betegségével voltunk elfoglalva, Borcsi is fejlesztette magát. Szombat reggel sikeresen lemászott a heverőről egyedül. Mindenki örül.

Szombat hajnali sugárbroáf

Péntekről szombatra vírradóra folytatódott Bogika kálváriája. Arra ébredt szegény, hogy sugárba hány. Gyors zuhany, hajmosás, visszaalvás.

Szombaton egész nap összesen 2 pirítóst és egy kis ropit kapott. Vasárnapra nem maradt kutya baja sem. Farkasétvággyal nyomta be az ebédet és a vacsorát. Persze délután szórakoztatott minket egy kis "hányni kell...nem jön" játékkal, de teljesen tünetmentes maradt. Úgyhogy ma reggel 1/2 8-kor meg is jelentünk az oviban.

2008-02-22

Napfelkelte

Csütörtök reggel ovi előtt Bogi kinézett a keletre néző konyhaablakon. Narancsosan kelt a nap, az előtérben lágyan gőzölgött a Kelenföldi Erőmű kéménye.
- Nééééézd! Ott! Bedujjadt!

Bogi hány

Éjjel 2-kor hangos sírásra ébredtünk. Bogi zokogott, cuppogós hányástócsa közepén fekve. Lemostuk, majd befektettük a saját ágyunkba. Csak azért, hogy egy órával később azt is összehányja.

A gyerekorvos közölte, hogy kijönni nem tud, vigyük be Bogit és ha nem sikerül a hányást megszűntetni délig, akkor irány a kórház. Mici egyébként egy hete kórházban van.

Az orvosi vizsgálat szerint nincs nagy baj, ma szigorú koplalás, hétfőn akár mehetünk is oviba, ha nincs további panasz.

2008-02-19

Altesti gyulladás

Bogicának begyulladt alul. Ma voltunk dokinál, adott beutalót a "lánykarendelésre". Holnap délután többet fogunk tudni.

2008-02-18

Borcsi: kakkao

Kaki után Borcsi néha szól, hogy van cucc a pelussban. így szól: kakkaa, vagy néha kakkao. Máskor, ha megkérdezzük, hogy volt-e kaka és pont eltaláljuk, akkor Bor megpaskolja a saját totyeszát.

2008-02-15

Fjuzsi

Csütörtök délután Bogi odafordult Anyához és mondta, hogy szeretne egy Fruzsi babát. Karácsonyra kaptak "ikreket", 2 egyforma babát: Zsuzsit és Zsófit. Azt hittük, kéne még egy.
- Milyen Fruzsit? Sírós babát? Cumisat?
- Nem, olyat, mint a Bojcika.
- Kistestvért? És legyen Fruzsi a neve?
- Igen.
- És ha a kistestvér kisfiú lesz?
- Akkoj nem kejj.
- De egy igazi babát nem lehet ám visszavinni.
- De kiszfiú nem kejj.

2008-02-14

Borcsi foga letört

A minap lepattant egy kis darab Borcsi metszőfogából. Ma Anya elvitte Bort a fogorvoshoz (na, ez sem volt egyszerű, telefonon lehetetlenség bejelentkezni, a kht. weblapján meg szinte semmi infó nem érhető el, pl. hogy melyik korosztályt vállalja az adott telephelyen székelő gyermekfogász). A doktor néni nem tudja megállapítani, hogy csak kis zománcdarab tört-e le, vagy komolyabb és hogy a dentin fedetlenné vált-e vagy sem. 3 hónap múlva kell kontrollra mennünk.

2008-02-11

Vasúti kedvezmények családoknak

Tudtátok, hogy ha 2 gyerek vonatozik, akkor 1 vagy 2 felnőtt kísérő 1/3-dal olcsóbb jegyet vehet? 3 gyerek esetén pedig a 2 kísérőnek csak a jegy 10%-át kell kifizetni. így egy Kelenföld-Széplak nekünk mondjuk 1770 helyett 1190-ből kijön fejenként. De ha 3 gyerek lenne, akkor 300-ból menne le az egész család :)

Részletek a MÁV-Start oldalán:
http://www.mav-start.hu/utazas/kedvezmenyek.php

Szmeagol

Borcsika nyafizott. Én megkérdeztem tőle, hogy "miért sírsz, Szmeagol?".
Erre Bogi:
- Miéjt szíjsz, Szmenagoj? Áhhhháháháhá, ki tudtam mondani angojuj.
És innentől gyakorolgatta:
- Miéjt szíjsz, Szmenagoll?
- Miéjt szíjsz, Szmellagol?

2008-02-05

Elso nap az oviban

Tegnap Boginak megvolt az elso ovinapja. Anya vigyazott ra egesz nap, de szukseg nemigen volt ra, mert Bogi remekul erezte magat. Rogton a kozeppontba kerult, jatszott, enekelt. Meg farsang fankot is sutottek egyutt.

2008-01-31

Olajbogyós csoki

Hétfőn este Bogica az Ági mamánál aludt meg Ábellel rosszalkodott. Ugyanekkor Borcsi nagyon élvezte a hármasban létet. Huncutkodott, kihasználta, hogy most csak vele kell foglalkoznuk. Az esti nass során Anya feketecsokit evett, Apa pedig olivát. Borcsi hol ebből, hol abból kunyizott, nem egyszer le sem nyelte a falatot közben.

2008-01-25

Franciaágy

Múlt vasárnap még az éttermezés előtt kicsit átrendeztük a gyerekek szobáját. A 2 kiságyat bevágtuk a sarokba, csak a matracaikat tartottuk meg. Ezekből kvázi franciaágyat készítettünk a padlón. A 2 csaj imádja, egymást ölelve alszanak.

2008-01-23

Tejci

Először ivott bocitejet Boróka tegnap este. Zokszó nélkül nyomta be a 2 decit, igaz, ez még nem tiszta tej volt, hanem kisfröccs: fele víz és 1 kanál cukor.

Este kicsit hígabb volt a széklete, lehet, hogy a tej miatt.

2008-01-21

Szülinapi buli



Ági mama és Szilvi összevont szülinapi buliját ültük meg tegnap az újbudai Trófeában. Képek a kovácsoltBlog képtárában Andristól.

Bárányhimlő...

...-oltást kaptak a lányok minde2en pénteken. Bogit jobban megviselte, mint Borcsit, de inkább csak pszichésen. Délután már vidáman hancúroztak mindketten.

Márc. 21-én kapja Borcsi az agyvelőgyulladás elleni ajánlott oltást, majd máj. elején a közelező 15-hónapost. Bogi is hamarosan megnyeri a 3-évesek rendes szuriját, úgyhogy vidáman telnek majd a napok.

2008-01-02

Fejvettek az oviba

Délben hívott Bogi, hogy "fejvettek az oviba". Most találhatjuk ki asszonnyal, hogy melyik csoportba kerüljön a gyerek. Jan. 7-én lesz valami szülői értekezlet, akkor kell befizetni a havi kajapénzt, meg akkor osztják a házirendet.

2008-01-01

BUÉK

Az egész családunk nevében boldog új évet kívánok mindenkinek. Ma szánkóztunk az én 25-éves járgányomon. Mind2 csaj élvezte.

2007-12-10

Borcsi etet

Borcsika rászokott arra, hogy mindenkit megkínál a kajájával. Ma reggel például együtt falatoztunk egy kis diétás puffasztott kukoricát. Ő a saját falatjából leharapott egy pici darabot, majd a többit az én számba nyomta.

Egyébként pedig előbukkant a bal felső 1-es fogacska.

2007-12-06

Mituátbáti

Tegnap olajipari mikulásbuli volt. Valamilyen zseniális szervezői leleménnyel az eseményt sikeresen összevonták a Vöröskereszt szociális mikulásbulijával. így a pozitív diszkrimináció jegyében a szőke kislányok nemigen jutottak el a lufihajtogató bohócokhoz, nem fértek oda a mézeskalácsfestő asztalhoz, sem a gyöngyözéshez. Nem mindenki szocializálódik ugye segélyosztó sorokban tülekedve.

Viszont Pintácsi művésznő finom tapintattal mesélt a csodálatosan szőke, kék szemű 1,5 éves kisfiáról, illetve vígan sieg-siegezett a Micimackót énekelve.

Csókoltatom a szervezőket.

2007-11-30

Virnya

Anyát és Bogit elkapta valami vírusos gyomornyavaja. Úgy is mondhatnám, hogy fosnak mindenre. A doki szerint a diéta az egyetlen megoldás, úgyhogy a 7végén bokáig fogunk járni a háztartási kekszben, tepsiben sült krumpliban meg ropiban.

Kész szerencse, hogy Borcsi nem kapta el, őt egy kicsit jobban megviselné. Mostantól kicsit emelünk a lányok Cebion-adagján.

Egészséges-rendelés

Borcsit leszervizelte a doktor bácsi. Minden rendben, Borcsi 71 cm magas, 9,34 kiló.

2007-11-28

Fogkefetisztító

Bogi hagyományosan fogkefetisztítónak hívja a fogkrémet. Ugyanakkor állandó hiszti tárgya volt, hogy nem akart fogat mosni. Mindig azt kérte, hogy mossuk le a krémet a keféről. Aztán rájöttem: mivel a fogkefetisztító ugye a fogkefe tisztítószere, nyilván nem akarja a szájába venni, amiképpen nem szívesen enne senki sem a mosogatószertől habzó kanállal. Tehát a megoldás az lett, hogy a fogkrémet nem a sörték tetejére tesszük, hanem benyomjuk a tövéhez. így Bogi is megnyugszik, hogy nincs a kefén a tisztító, meg a hatóanyag is elvégzi a dolgát. Nyertes-nyertes helyzet :)

Pohár

Borcsi ma -- miután Anya nem értette a hangjelzést -- úgy jelezte, hogy szomjas, hogy kihúzta a fiókot és elővett egy poharat.

2007-11-20

Bogi 15 kiló

Tegnap Bogi ráállt a szobamérlegre (én isz megméjem magamat) és 15 kilót nyom.

2007-11-10

L

Bogi próbálta kimondani a roller szót és lollel lett belőle. Most először használta az L hangot. A pillangó meg a lepke továbbra is pijjangó és jepke.

2007-11-05

Borcsi nekem is demózta a felállást

Addig-addig erőlködött Borcsika, míg nekem is megmutatta, hogyan is kell állni. A nagyszoba heverőjén lazultunk, amikor a térdembe kapaszkodva előbb fekvőtámaszba tolta fel magát, majd ebből lassan felállt.

Megtapsolta az egész család, Borcsi meg nagyon büszke volt magára.

2007-10-29

Dajupók

Az közismert, hogy Bogi imádja a nehéz- és földmunkagépeket. Meg a toronydarukat. A nagyfeszültségű távvezetékek oszlopai hasonló acélszerkezetből állnak, mint a toronydarvak és a kábeleik meg úgy néznek ki, mint a pókháló száljai, ezért Bogi az ilyen oszlopokat darupóknak hívja.

Borcsi felállt

Ma közép-európai idő szerint 18.24-kor felállt Borcsika.
Bogi is ilyentájt állt fel 2 éve:
http://bb-bombi.blogspot.com/2005/10/fellltam_24.html

2007-10-19

Bogi a Micinél aludt

Tegnap Miciéknél babazsúr volt, ami nem akart véget érni. Bogi kijelentette, hogy nem jön haza. Kérdeztük, hogy ott akar-e aludni, amire markáns igen volt a válasz. Mici is örült. 9 körül csörgött a telefon, Manya szólt, hogy Bogi mégis inkább itthon aludna, de amikor átmentem érte, meggondolta magát, mégis maradt. Egészen délig együtt viháncolt a 2 csaj.

Orvosi felülvizsgálat

Ma Borcsi át lett nézve. 8650g, 72 cm, minden rendben. Ha üldögél, magától le tud feküdni a lábainak a hátrapakolásával. Tiszta Van Dam.

2007-10-13

Fogkefetisztító

Fogkefetisztító: így hívja Bogi a fogkrémet.
- Aputszi, feszünk fogkefetisztítót?

Fogazat

Szerdán (okt. 10) bújt ki Borcsika első foga, a bal alsó 1-es. Ma, szombat reggel előficcent a 2., a jobb alsó 1-es. Úgy néz ki, mint egy fordított nyuszi :)

Boginak okt. 24-én jött ki az 1. foga.

2007-10-12

Virnya

Úgy tűnik, Borcsi összeszedett valami virnyát. Egész éjjel szipogott, reggel lerobbantottuk a zselatint vákuummal, aztán Anya elvitte a dokihoz. Vírusos fertőzés, sokat napoztatni (amíg lehet), Nasivin, C-vitamin. Reméljük, gyorsan gyógyul.

2007-10-05

Táncház - további képek

Anyuci ölelgeti a babákat
A Muzsikás együttes hálás közönsége
Böbe, Panni és Bogi

2007-10-03

Táncház

A lányok elnéztek táncházba, ami lassan rendszeres programmá kezd válni a sötét téli estékre készülendő. Jó a hangulat, ld. a képeket.





2007-09-10

Borcsika a lap.hu-találkozón




2 hete könnyű kis családi napon vettünk részt. Itt fotózták le a paparazzók Borcsit.



2007-09-07

Egészségesrendelés

Ma elvitt Anyuci a doktor bácsihoz. Csicsikáltam a vizsgálat közben, álmomban vetkőztettek le és mértek le. Állítólag az idő ilyen és ma minden korombeli gyerek szundít. Egyébként 7950 gramm vagyok, persze tízórai után. Testmagasságom 69cm.

2007-09-03

Nem piszíjtem be!

Most hívtam fel Apucit, hogy elújságoljam neki: "Nem piszíjtem be!".
Amióta a nyaralásból hazajöttünk, Anyuci most először nem adott rám pelust éjszakára. Játszótérszerte dícsér mindenki, hogy milyen ügyes vagyok a szobatisztaság terén. A kortársaim gyakorlatilag kutyaként pisilik-kakilják tele a homokozót.

2007-08-16

Borcsi a babakocsiban

Honnan lehet tudni, hogy Borcsi alszik-e a kocsiban, vagy sem? Ha mondjuk nem látjuk az arcát. Nos, a lábát használja szemafornak. Ha ébren van, akkor a lába valahol a karfa fölött figyel, míg alvás közben lecsúszik onnan.

2007-08-13

Borcsinak jön a foga

Borcsinak jön a foga, ezért ma délután Anyucival szundított a hálóban, én meg egyedül csicsiztem a babaszobában.

Babaszoba

Vasárnap Anya és Apa átrendezték a szobánkat. Borcsi ágya bekerült a gyerekszobába (eddig a hálóban volt) az enyém pedig átkerült a Borcsié mellé (eddig a nappali heverőjén aludtam, nyaralás előtt meg Anyáékkal a franciaágyon)

Tegnap délután a babaszobában szundítottunk Borcsival, igaz, csak egy rövidet. A tegnap esti elalvás nem volt egyszerű. Anya kiolvasta az ehavi Dörmögő Dömötört nekem, aztán meg 3 mesét a Minden napra egy meséből. Aztán Apa még 2 mesét ez utóbbiból, mire elaludtam.

Anyuci szerint nagyon aranyos vagyok, hogy vigyázok Borcsira alvás közben. Én szívesebben aludnék azért Anyáékkal.

2007-08-08

Visszatértünk

A balatonról megjőve retrospektíven fogom elkészíteni a bejegyzéseket az elmúlt 2 hónapra.

2007-06-24

Balcsi

Csütörtökön és pénteken Andrissal és Ági mamával nyaraltam a Balcsin. Andris blogján olvasható a blogbejegyzés az eseményről. Összes kép itt.

Egyébként meg egynapnyi itthonlét után folyatódik a nyaralási szezon: ma indultam Ábellel és Ági mamával Peredre (Pozsony vármegye Galántai járás)

2007-05-30

Póló

Este, lefekvés előtt ittam egy jó pohár vizet. Pár csepp a pohár faláról lecsöpögött a pólómra. Bogi ránéz, megsimítja:
- Aputszi, fiszes. Nem vigyázoj pójódjaa?

2007-05-28

Dögrovás

Az egész család dögrováson van. Kezdődött velem múlt hétfőn, lázzal, köhögéssel, hányással. Apuci elvitt a doktor bácsihoz, aki mondta, hogy 10 nap lesz a lefolyás, addig is daedalon-kúp és 38,5 felett lázcsillapító.

Nagyon remélte a család, hogy Borcsi nem kapja el. De. Elkapta. Nem kicsit. Nagyon. De ő nem hányt, csak hasmenése volt. Tudjátok, az a fajta híg fos ami kiszívárog a pelenka résein, átáztatja a bodyt, átáztatja a felsőruházatot, sőt, még Anya pólójára is jut belőle.

Szóval azzal foglalkoztattuk Anyát, hogy míg én hánytam, Borcsika befosott, majd fordítva.

Nade hétvégére tovább fokozódott a helyzet azzal, hogy Anya és Apa is elkapta. Apa gyakorlatilag végigaludta a 3-napos hétvégét, a láza viszont ritkán esett 38 alá. A nagy zsírégetős láz le is égetett Apuci varázsos testéről 1,5 kilót.

Anya sincs túl jól. Közben én vasárnap a Mamánál vagyok. Labdázunk Tatatával, Mama mellett alszom, nézzük a Minimaxot, csupa jó dolog.

2007-04-30

Nem aham, hanem igen

Mostanában gyakran kijavítom magam. Apuci és Anyuci nagy örömére egyre többször mondom, hogy "Nem aham, hanem igen" meg hogy "Nem akajok, hanem kéjem"

Múlt hétvégi állatkertezés


Az összes kép megtekinthető itt: http://2007.kovacsolt.hu/allatkert/

2007-04-13

Húsvét

Reggelire kalácsot ettünk (Apuci sütötte), sonkát, tojást. Alighogy befejeztük, szóltam, hogy "bicikjiszni medüünk?". Előző nap ugyanis hozott nekem a Nyuszi egy pöpec kis kék háromkerekűt.

Apa kísért el a bicajtúrára. Én nem szeretek pedálozni, de az nagyon tetszik, amikor valaki tol és a pedál mozog a lábam alatt. Ha nem érzem ezt, akkor nyögök kicsit, majd "Aputszi, szegítsz!". Nagyjából 3/4 órát kerekeztünk, mire befutott Tatata. Persze kibicajoztunk elé a buszmegállóba. Meglocsolt minket (Anyát, Bojcikát és engem is), majd indult volna Apával további helyekre locsolni. "Én isz megyek szétájni" -- mondtam nekik és alig bírtam kivárni, hogy Anya felöltöztessen.

Buszon Apa karjában lazultam, játszottam a kapaszkodókkal. A metrón a mozgólépcsőre való felszállás nem volt veszélytelen -- főleg Apánal nem, aki hátramenetben irányítgatott engem. A lelépést leegyszerűsítette, hogy felemelt.

A menetrend a következő volt: Nelly dédi, Juci mama (Ábel nagymamája), Ági mama (közös nagyink Ábellel).

Nelly dédi meglepődött, nem számított rám. Gyorsan előhozta Szilvi régi szovjet babáját. Ettől annyira megijedtem, hogy onnantól végig Apa karjában ültem. Azért elkértem a felajánlott játék kannát (öntöszőkannát kéjek) és kértem egy kis szénsavas ásványvizet (szújósz fiszet kéjek).

Pont az alvásidőmben indultunk tovább: nyűgös voltam. A busz ablakából minden játszóteret megbámultam (Játszótéjje megyünk?) és ki akartam próbálni a villamos lépcsőjét is (ededüj szájok je). Bár egyedül szálltam le, azért sírtam.

Juci mamánál és Lalapónál rögtön a kalitkájában kotorászó papagájt szúrtam ki magamnak (féjek madájtój). Aztán kunyiztam egy kis ebédet -- miközben a finom tárkonyos húsgombóclevest kanalaztam, már kértem is a "mászodik"-at.

Befutottak Ábiék, illetve Ábi 7-éves unokabátyja, Marci is. Innentől elszabadult a pokol: iszonyatos sikolyok között kezdtünk bujócskázni a számomra ismeretlen lakásban. Játék közben bebriketteltem, de szerencsére Apánál volt tartalék pelus, Szilvi tisztába is rakott.

Lalapó meg akarta locsolni Ági mamát, úgyhogy hazahozott minket kocsival. Én a Nándi babaülésében el is bóbiskoltam.

Ági mamához szinte Ábiékkal együtt érkeztünk. Még egy nagy hancúrjáték, kis pudingevés, aztán mentünk haza. Jó kis kalandos nap volt.

2007-03-26

Cumpika

Múltkor kis törődésre vágytam -- ilyenkor az a kedvencem, hogy a fájós puncimra panaszkodom. Most csavartam egyet a dolgon, nem puncinak vagy puntszinak mondtam, mint szoktam, hanem cumpinak.
- Fáj cumpikám! Kéjek kamijját.
Anya ilyenkor mindig főz egy kis nyugtató hatású kamillát, vattával lemosogatja a puncimat, aztán pelus nélkül hagy kicsit szellőzni. Közben megleptem Apát az óhajtó mód kezdetleges használatával:
- Nem fájna a puntszim!

Vasárnapi bilizés

A múlt előtti hétvégén történt:
Délben szóltam Apucinak, hogy bilibe szeretnék kakilni. Be is hozta Apa a sárga fókát, én meg berángattam azt a fotel mögé. Nincs is annál ideálisabb hely: elölről a fotel fedezi, 2 oldalról meg a kanapé és a komód. Nyugodt hely a nyugodt elmélkedés számára :)

Na, amikor végeztem, Anyuci szólt, hogy futás a fürdőbe, ahol is lemosható az iszapgólemmel való bírkózásom nyoma. Futás közben egy kisebb lógó galacsin azért a padlóra került. Mosás után nem hagytam sem a régi pelusomat, sem az újat rámadni. Mondtam, hogy bugyikát akarok. Megkaptam.

Apa is és Anyuci is gyakran kérdezgette, hogy nem kell-e kakilni, pisilni. Nyeeeeem, válaszoltam mindig. Aztán Anyának feltűnt, hogy barna a badim úgy derékmagasságban. Kibontott, és ott várta a meglepetés. Az ebéd előtti iszapgólem ikertestvére, persze sokkal lágyabb iszapból formázva, dúsan megszórba kukoricával.

A kicsomagolás nem sikerült csont nélkül: még negyed óra múlva is a felmosás sokadik üteme volt a fő teendő :)

2007-03-14

6-hetes vizsgálat

Tegnap Anyuci és Ági mama elvittek a doktor bácsihoz, aki megvizsgált, megnézett. Tetszem neki. 4,10 kg voltam, 54 centi. Ma csípőszűrés vár rám.

Szőjőt

Nagyon sokszor kérek Anyucitól szőlőt. Azt is gyakran emlegetem, hogy
- Aputszi hosz szőjőt.
Eddig nem értette Anya, hogy miért kell nekem szőlő, ill. hogy miért emlékszem rá, amikor jó fél éve nem ettem. Ezen a héten kiderült, hogy minden bogyót szőlőnek hívok. Főleg a meggybefőttet meg a szilvabefőttet. Apucival majd' minden reggel eszünk ilyet.

2007-02-11

Első hetem képekben

Apuci feltöltötte az első hetem képeit. Mind megtalálhatók itt, a galériában.

2007-02-08

Leesett a köldökcsonk

Ma az esti fürdetés után leesett a köldökcsonk.

Előtte délután visszamentünk a kórházba, hogy megcsinálják a PKO-vizsgálatot meg hogy kiadják az anyakönyvi kivonatomat. Az előbbit 2 után, az utóbbit szigorúan 2 előtt. Minket persze 2 utánra hívtak.

Előtte reggel volt a Judit védőnéni, megnézett, megmozgatott, Anyáéknak csomó dolgot elmagyarázott, körbemosta a köldökcsonkomat (akkor még megvolt).

Sokat cumizom Anyuci cicijét. Talán ma megállt a súlyesésem.

2007-02-04

Ecce Boró

Ecce Boró (ejtsd: ekce boró, jelentése: íme a Borcsi) Az ősi latinok mondását vettem most kölcsön, hogy tájékoztassalak titeket, a rajongóimat, hogy Apuci feltöltötte a tegnapi (szülés, esti látogatás) és a ma reggeli (látogatás) képeket. Nézetek, gyönyörködjetek bennem.

Képek itt a képtárban.

2007-02-03

Megszülettem

2007. február 3-án 13:48-kor, a 38. hetem 6. napján megszülettem. 3050g, 54cm vagyok. Szép vagyok, jól vagyok, Anya is jól van.

2007-02-01

2 éves vagyok

Ma 1:40-kor betöltöttem 2. életévemet. Apuci írt is szép felköszöntést. Jó kis nyüzsgős napon vagyunk túl eddig. Anyáék 8 és 9 között próbálgattak kelteni, de nem igazán voltak sikeresek. Pedig az összes ajándékot odahordták az ágyra. Kaptam egy jó kis pénztárgépet, mikrofonnal, vonalkódolvasóval. Pont olyan, mint amilyeneket látok amikor amikor megyünk "vászányónyi". Aztán Borcsitól kaptam egy szép könyvet, ami arról szól, milyen lesz, ha ő is megszületik. Ez az. A reggelit sem fejezhettük be, amikor csöngetett a régi és ismét visszakapott védőnénink, Judit. Ő volt az első és eddig legsegítőkészebb védőnénink és én nagyon szeretem őt. Még mondókát is mondtam neki, meg megmutattam, milyen ügyesen lovagolok a csacsimon.

Ahogy Judit elment, rohantunk NST-re. Ez a Non Stress Test rövidítése (avagy terhelésmentes vizsgálat), egy ilyen EKG-szerű szerkezet, ami nézi Borcsi szívhangját, Anyuci méhecskéjének az izommunkáját, meg Borcsi mozgásait. Ebből az okos doktor és szülésznénik/bácsik látják, hogy mikor bújik majd ki Borcsi.

Gyors séta, majd irány haza ebédelni. Kiettük a hűtőből a maradékokat, kell a hely a délutáni nagy vacsorának. Én most alszom, Anyuci a nőgyógyász bácsinál nézeti meg ismét Borcsit, Apa meg várja, hogy érkezzenek a vendégek: Cicamama és -papa, Peti, Ági nagyika, Tatata. Sajnos Ábelék nem tudnak jönni, ők majd a hét végén köszöntenek fel.

2007-01-30

Apuci, fodjajtossz vejem

Nejem altatja a Bogit, én meg a gépnél ülök. Egyszer csak azt hallom ki a hálóból:
- Apuci, fodjajtossz vejem! Tudood?

2007-01-26

Beteg vagyok

Köhögéssel kezdődött még szerdán. Az orrom is folyt. Csütörtökön reggel már mondtam Anyának, hogy:
- Szétáni, dottó bácszi-hosz. (Sétálni, doktor bácsihoz)
A rendelésen kaptam köptetőt, meg Cebiont kell szednem, de ez utóbbit kis adagban úgyis rendszeresen kapom.


Péntek este már semmi étvágyam sem volt, nem ettem Ági nagyi bableveséből, csak 2 kanállal, a palacsintára meg rá sem néztem. Mivel a köptetőt étkezés után kell bevennem, Apa megkínált a kedvenc sajtommal, parenyicával. Annak nem tudtam ellenállni, jó pár falatot benyeltem.

Nem tartott soká. Pár perccel később ugyanazzal a lendülettel küldtem vissza a sajtdarabkákat, amivel habzsoltam. Sőt, a sajt magával hozta a 2 falat bablevest is.

Gyors fogmosás után TV-nézés közben elaludtam. Apa bevitt az ágyba, de rázott a hideg és nyöszörögtem álmomban. Anyuci meghőmérőzött, meg kúpot is adott. Mind2re éles sírás volt a válasz. Apuci felvidított egy kis Cebion-cseppel (cszöppet, cszöppet) aztán visszaájultam.

Számok

Hihetetlen a gyermeki elme absztrakciós képessége. A nejemnek olvastam fel példaszöveget manysiul, hogy demonstráljam a rokonnyelv hasonlóságát a mienkhez.
-- Akva, kitüg, churum, nila, at, chot: mi ez? -- kérdeztem.
-- Nem tudom -- válaszolt Anya
-- hét, nósz, tijec -- folytatta a számolást Bogi.

2007-01-22

36. heti ultrahang

Kedves nénik és bécsik!

Eddig csak a nővérkém írt ebbe a blogba, de most már én is jelentkezem. Ma -- miközben Bogi a Manyáéknál játszott a Micivel -- mi Anyával és Apával voltunk ultrahangon. Kiderült, hogy ma ért véget a terhesség 36. hete (Anya azt hitte, hogy tegnap), a tömegem 2500gramm, a születésem várható ideje feb. 26. A részleteket (FL, TAD, AC, miazmás) holnap közli veletek Apuci.

Spanok::Lénárd Eszter

Január 22-én hajnalban megszületett Luca húga, Ei néni és Gaba bácsi második kislánya, Eszter.

2007-01-19

Kakajót.... kéjek

Ma reggeli párbeszéd Anya és énközöttem.

- Kakajót!
- Mi van vele?
- Kakajót!
- Mit csináljunk a kakaóval?
- Kakajót!
- Igen?
- ...kéjek.

Boák

Aki arra tippel, hogy a cikk címében Boldog Ortodox Áldott Karácsonyt kívánok, az messze áll az igazságtól. A cikk címe hangutánzó szó, a cikk pedig az éjjeli hányásom története.

Este Apucinak a nagyon finom kenyerét (1/4 zabpehely, 1/16 kukoricadara, 7/16 teljes kiörlésű rozsliszt, 1/4 finomliszt) hamiztuk vacsorára, mindenféle felvágottakkal, maradék vajkrémekkel, a végén tejföllel. Anya csodálkozott is, hogy vagyok képes ilyen mennyiséget befalni.

Kb. fél-egy órája csicsikálhattam, amikor sírva ébredtem. Anyuci rohant be hozzám először a TV elől, majd Apa kérdezte, hogy rosszat álmodtam-e. Ideeeeeen, mondtam, és köhögni kezdtem. A köhögés öklendezésbe ment át, az öklendezés pedig nem volt eredménytelen: telehánytam Anyának a villámgyorsan a szám elé kerülő markát. Gyorsan kivittek a fürdőbe, fújtam még egy nagyot a mosdóba, aztán kis öklendezésekkel csillapodott le az egész történet.

A biztonság kedvéért egy kicsit a TV előtt heverésztünk mind3-an, karnyújtásnyi távolságon belül egy tállal, de nem kellett. Szépen elaludtam még 11 előtt és miközben ezt a beszámolót írom, most is alszom :)

Anyuci szerint egyszerűen túlettem magam.

2006-12-24

Boldog karácsonyt!

Mindenkinek ajándékokban gazdag, nagyon bolgog karácsonyt kívánunk!

2006-12-07

Mikulásbuli Érden

Ábelék rendeztek egy kisebb Mikulás-bulit. A kovácsolt-blogon megtekinthető az összes kép.

2006-12-03

Mindent becsukok

Anyuci elhelyezett egy adventi kalendáriumot a szobaajtómon. Minden reggel odasétálunk hozzá és Anyucival közösen megesszük az adott nap ajtaja mögött rejtőző csokit. Anya a nyitott ajtók számának növekedésén szeretné látni az idő múlását, én azonban minden nyitott ajtót óvatosan becsukok. Ugyanez vár a nyitva felejtett WC- vagy fürdőajtóra is, bár ez utóbbiaknál az óvatosságot inkább markáns céltudatosságra cserélem.

Spanok::Molnár Levente

Nov. 12-én d.u. 5-kor megszületett Juszuf bácsi 3. babája, 2. fia: Molnár Levente. 3,3 kg-val bújt elő.

Spanok::Czere Fanni Kata

Nov. 24-én, pénteken megszületett Czere Fanni Kata, aki Viki Lili hugicája. Méretei:
3,55 kg, 56 cm.

2006-11-27

Az érdi látogatás

24 órára ismét Érdre látogatok. Vasárnap este vitt le Andris és előreláthatólag hétfő estig maradok. Imádok Ábellel, Szilvivel és Ági nagyikával lenni. Az összes vasárnap esti kép megtekinthető itt.

2006-11-20

Spanok::Kolozsvári Barnabás

2006. november 13-án 17.50-kor megszületett Apuci munkatársának a kisfia, Kolozsvári Barnabás. 3,80 kg és 58 cm. Ő is anyukája is jól vannak, sőt már haza is mehettek.

Az összes Barni-kép megtekinthető itt.

Bogiszótár

Mostanság ezeket a szavakat mondom:
motyó = mosógép
pojszi = porszívó
ojja = orra
tuji = túrórudi
baja = banán
ádádü = egyedül

és persze a kedvenceim:
itató, tejet, kakó = szomjas vagyok, kérek tejet, vagy kakaót vagy tejkaramellát

2006-11-08

Daru

Este kicsit legóztam. Imádok tornyot építeni, majd lebontani azt és kombinálni az elemeket. Ma azonban úgy döntöttem, a kedvenc foglalatosságomat összehozom a kedvenc munkagépemmel. Építettem egy toronydarut. Amikor elkészültem vele, odakiáltottam Anyának: dadu. Anyuci szerint nagyon édes dolog. Apuci az absztrakt gondolkodásom fejlődésének örül.

2006-11-04

Szombati összefoglaló

Címszavakban: Bababörze, fodrász Évi látogatása, bilibekakilás. Reggel Anyuci kilátogatott a bababörzére, számtalan szép ruhát vett elsősorban a Borcsinak, de nekem is. Meg Borcsi kapott sok pelust is. Nekem már nem kell sok, ld. lejjebb.
Később meglátogatott fodrász Évi. Muszáj volt lenyűgöznöm, így rákéredszkedtem a bilire és Anyuci legnagyobb örömére egy méretes briós toltam bele. Sajnos a briós nem zárta rövidre az elektródákat, így a múltkori dalt csak a bilimosáskor hallhattam.

2006-10-25

A kishugom 24 hetes

A könyvek szerint Borcsi szívverése akár sztetoszkóppal is hallgatható lenne. Neki is fejlett már a hallása, tudja, mikor mondom neki azt, hogy "Bójci". Most kb. 33 centi hosszú lehet és nagyjából fél kiló. Nagyon szeretem, simogatom, adok neki puszikát.

Meglátogattuk Ábelt

A hétvégén Érden jártunk. Képek Andris blogján.

2006-10-17

Spanok::Gál Fruzsina

Október 7-én, reggel 10.50-kor megszületett szomszédom és kedves kis játszópajtásom: Gál Fruzsina. A fenti kép egynapos korában készült. Méretei: 57cm és 3600g. Már rég itthon vannak, Anyukája már le is hozta a játszóra.

2006-10-16

Bilizés

Ma este fürdés előtt Anya ráültetett a bilire. Már vetkőztetés közben mondogattam, hogy "puuszi, pisssz" [punci, piss], Anya meg értette a célzást. ALighogy ráereszkedtem a sárga fókára, már meg is szólalt az "old McDonald had a farm, iiiiiiiiáááááááiiiiiiiááááááááááóóóóóóóóóóóóó"

Boldogan felkacagtam. Anya és Apa is örült, agyba-főbe dícsértek. Előző nap ugyanis az előszobapadlóra került ugyan ez a tócsa.

2006-10-07

Betegség újra

Épp csak kigyógyultam a múltkori fertőzésemből, már jött is az újabb. Csütörtök este végighánytam az előszobát. Nagyon megijedtem. Ahogy kiért az adott adag, én léptem egyet hátra. Így szépen lépésről-lépésre építettem répabarikádot. Tudjátok, hogy mennyire rendpárti vagyok: azonnal szóltam Anyának, hogy gyorsan törölje fel. Amíg ő próbált magának ösvényt törölni a papírtörlővel, addig én levetkőztem, hogy lezuhanyozhasak. Levettem az összehányt ruhákat, leszedtem a pelust (szerencsére nem volt benne csokigolyó) és hoztam a kis sámlimat, amiről be tudok lépni a kádba.

Apa kicsit később ért haza, addig Anya és Ági mami ápolgattak. Anya kamillateát főzött; erről -- Apa pehjére -- csak később derült ki, hogy hánytató hatása is van. Szépen lefeküdtem a nappaliban, lázcsillapító kúpot is kaptam, és Apa mellém heveredve próbált álomba simogatni. Ez eleinte tetszett, de később szemrehányást tettem neki. Meg pólórahányást, meg paplanra, párnára és lepedőre is.

Anya ekkor telefonált az ügyeletre. Az ügyeletes doktor néni nagyon kedves volt. Elmesélte Anyának, miért is volt oly helytelen dolog engem kamillával itatni és tájékoztatta őt a teendőkről. 10-percenként 1-1 kanál enyhén cukros babateát kaptam, eleinte kanállal, később -- mivel elaludtam -- cumisüvegből. Ha 10-ig nem javul a helyzet, akkor kijött volna a doktor néni, de erre nem volt szükség.

Pénteken reggel meglátogattuk a gyerekgyógyászunkat (dr. Molnár Zoltán), de csak a helyettesével (Gergely doktornő) tudtunk beszélni. Kaptam ecsetelőt a számban akkor felfedezett aftára és le lettem tiltva a játszótérről, a tücsökzenéről és a bölcsi játszóházáról.

Szombat délután még mindig nyűgös vagyok, pedig nagyon sokat alszom délutánonként és éjjelente is.

2006-10-04

Kúp a pipinek

Ha beteg vagyok, sírok. Ha beteg vagyok, kapok kúpot. Ha kapok kúpot, nagyon sírok. Reggel mindez megtörtént. Apuci próbált vígasztalni. Kérdezte, kapjon-e a pipi (a sípolós gumicsibém) is kúpot. Igeeeeee -- válaszoltam. Mire Apa jól megcsocsózta a pipit, már nevettem.

Később bárki kérdezte, hogy ki kapott kúpot, mosolyogva válaszoltam, hogy a pipi.

2006-09-28

Vírusos fertőzés

Kedd éjjel nyugtalanul aludtam, többször felébredtem arra, hogy az orromon nem kapok levegőt, meg erős köhögőrohamaim is voltak. Anya - Apa segítségével - többször is lecummantotta az orromat az orrszívóval. Ilyenkor sírtam. Anyáék meg sajnáltak.

Délután megvizsgált a doktor bácsi. Szerinte valami vírusos fertőzésem lehet, ne menjek a játszótérre, használjak orrcseppet és ha nagy a baj, Anya váltsa ki a felírt köptetőt is.

Szerdán nap közben meglátogattuk Cicapapát, de délután 3/4 5-től folyamatosan alszom immáron éjfélig. Apa szerint az alvás a legjobb gyógyszer vírusefrtőzésre.

2006-09-25

Bömbi2 - grav.s.18-19

Ma megnéztük Kokót ultrahanggal. Nagyon sírtam, hogy nem a játszótérre megyünk, hanem az SzTK-ba, de ott megláttam Apát és megnyugodam. Időre mentünk, rögtön behívtak. Anya felfeküdt a vizsgálóasztalra, én meg Apa ölébe ültem, onnan néztem a TV-tesót. A szonográfus néni szerint Kokó kislány, a 18-19. héteben van. Medencefekvésű, hasfala, gerince ép, a szívecskéjében mind a 4 tag kivehető. Meghallgattuk a szívverését is, Apa szerint pont úgy vutyvuttyol, mint két éve én. Méretei:

BPD: 43mm (a fej szélessége, a két halánték közötti távolság)
APD: 43mm (pocakméret, a gerinctől a hasfalig mért távolság)
OFD: 54mm (a homlok és tarkó közötti távolság)
FL: 29mm (combcsont hossza)


Már ki tudom mondani a nevét is: Bojci.

2006-08-31

Igen, nem, cica, tessék, köszi, ágy

Igen, ezeket a szavakat mondom lassan 1,5 hete.
Ezek a következőképpen hangzanak rendre: igee vagy idee, neee, tsziiita, tee, töti, áááááá. Mindezeket persze a már régen megszokott anya, apa, papa, mama, baba, ammam, miazmás mellé. Most mondjátok, hogy nem vagyok aranyos...

2006-08-16

Etetőszék

Ma este annyira vártam már a vacsorát, hogy amíg Anya a konyhában serénykedett, én bemásztam az etetőszékembe, méghozzá a mellette lévő szék segítségével. Ezután hangos anyaaaaa-anyaaaa hívószóval próbáltam magamra terelni a figyelmet. Anya persze nem talált először, az eettőszék eszébe se jutott. A "hogy kerültél oda"-kérdésre vigyorogva bökdöstem a mellettem levő széket.

2006-08-12

Bömbi 2

Kedves nénik és bácsik! Hamarosan már nem leszek egyke. Anya csütörtökön volt ultrahangon és a következők derültek ki. A testvérkém -- aki a keresztségemben a Kokó (értsd: kukucs) nevet kapta -- 13 hetes, 6cm magas. Szépen hallatszik a szívverése. Szép fotó és videó is készült, Apa igyekszik publikálni.

Állatkert 140

Aug. 9-én a Budapesti Állatkert a 140. születésnapját ünnepelte. Ennek tiszteletére olcsó jegyárakkal kedveskedtek nekünk, úgyhogy Klári mamival és Anyával kilátogattunk.

A hosszú sorbanállást megúsztuk, mert Franciska -- az egyik játszótéri barátnőm -- foglalt nekünk helyet. Körbenéztünk: megtekintettük a fókák bemutatóját, a pingvineket, az elefántot. A tigris szundikált, ügyet sem vetett rám. Aztán felültem a fatigrisre is.


Annyi élmény ért, hogy a délutáni szundikálásom elcsúszott jó két órával.

Balatoni nyaralás

Júliusban 3 hetet töltöttünk a Balcsin Ábiékkal. Beszámoló Andris blogjában itt. Képek itt és itt.

2006-07-26

Anya

Egy hete ki tudom mondani, hogy "anya". Először véletlenül mondtam ki, meg is szeppentem, nem akartam, hogy mindenki tudja, hogy ki tudom mondani. Azóta rendszeresen használom a szót, általában ha Apától elszenvedett bánáésmód elől keresek menedéket, vagy utána vigaszt. A ma esti apás zuhanyzást pl. végigsírtam, végig Anya nevét hajtogattam.

2006-07-25

Spanok::Wentzel Emma Hanna

2006. július 24-én hajnalban 4:50-kor megszületett kis barátnőm, Wentzel Emma Hanna.

3,56kg, 51 cm. A baba és az anyuka egyaránt jól vannak

Képek itt:
http://kep.tar.hu/gyapimaci/50332316#2

Boldog szülinapot, Ábel!


Egyetlen unokabátyusom, Ábel ma tölti be a négyet. A hét végén tartott is egy kisebb partit. A fenti képen a csajával, a dögös testű Nellával látható.

Összefoglaló az eseményről itt.

2006-07-01

Első fogmosásom

Ma zuhanyzás közben fogat is mostam. Reggel vettünk finom málnaízű fogkrémet (ezt én választottam ki a sok közül) meg régebb óta megvan már a fogkefém, aztán este bevetettük. Hogy jobb kedvem legyen, Apa is mosta a fogát, példaértékűen.

Finom a fogkrém és jó érzés, ahogy a sörték birizgálnak. A végén rájátszást akartam, ekkor derült ki, hogy a fogkefét ugyan úgy hívom, mint a cumit: ammam.

2006-06-04

Elköszöntem az álmomtól

Szombat délelőtt szundítottam egyet. Másfél óra múlva Apuci mellém hemperedett, mire felébredtem. Körülnéztem, nem láttam sehol azt, akiről álmodtam, úgyhogy elnéztem a távolba, integettem neki és mondtam, hogy "pá-pá".

Apa szerint ez az egyik legédesebb dolog, amit mostanában tettem.

2006-05-15

Vírusos nyavaja

Ma voltunk doktor bácsinál, a láz nem a 10 nappal ezelőtti oltás, a hasmenés meg nem a fogzás hatása, hanem összeszedtünk valami vírust.

Szobafogság, diéta (főtt krumpli, alma, tea, háztartási kex, pirítós) vár rám szerdáig, ha nem javulok, akkor vizit után esetleg tovűbb is.

Erről persze nem tudott Anya semmit, úgyhogy reggel voltunk Tücsökzenén. Reméljük senki sem kapta el tőlünk.

2006-05-14

19. hét :: Érden

Hétfőn délelőtt elmentünk a tücsökzenés táncházba, aztán gyors csomagolás, majd a délutáni
alvás után indultunk Érdre, a Cicanagyszülőkhöz, ahol azt az egy hetet terveztük eltölteni, amit Apa Angliában.

Érden élveztem a vidéki életet, etettem Retket, a szomszéd nyuszit. Miközben toltam a szájába a gazt, verbális "hammhammhamm" utasítással közöltem vele, hogy azt egye is meg. Retek mellett lakik egy kutyus is, hozzá sokat beszélgettem, gykran átnyúltam a kerítésen. Ez utóbbi Anya szerint nem helyes.

Nézegettem a kiscsibéket is, őket úgy hívom, baba. Gizi néninél egy cica megkergetett. Na, féltem is tőle innentől: ha hallottam, hogy nyávog, még ránézni se mertem. Még rémálmom volt tőle éjszaka. Csúnya cica.

Kedd délelőtt átemntem Lórihoz és 2 bátyjához. Ők Attila nagynagybácsival szemben laknak. Náluk van homokozó, autó, meg minden más fiús játék. Lóri a múltkori látogatásom óta minden nap benézett Cicamamáékhoz, hátha ott vagyok.

Délutánonként a nagyszüleimmel hintáztunk, meglátoattuk Gizi nénit, Gabi nénit és Attila bácsit is. Ha Anya be akart hozni az udvarról, sírtam. Nagyon megszerettem a kerti ugrálást-mászkálást. A Nagynagybácsim mindenféle finomságokkal lepett meg, körebvezetett a kertjén, és mindig átvitt a fiúkhoz játszani. Esténként az etetőszékbe ültem, így jeleztem, hogy éhes vagyok.

Ügyességi játékokat is játszottunk, pl. a fonott székbe is felmásztam. Amikor Cicapapa segíteni akart, "agyá" felkiáltással szólítottam fel, hogy hagyjon.

Lépcsőzésnél az "eeeee-tate" (egy-kettő) vezényszót ismételgetem magamnak.
Összességében sokat táncoltam, játszottam és persze ettem, így pénteken szomorúan váltam meg mindenkitől. Csak Apa hiányzott nagyon. Ha rá gondoltam, mindig szomorú lettem. Úgyhogy nagy öröm volt látni, hogy péntek este hazaért. Amikor megláttam, szívszorító zokogássaé adtam tudtára, hogy már azt hittem, soha többé nem láthatom.

2006-05-13

Ábi meglocsolt húsvétkor

Abi meglocsolt húsvétkor, aztán még nagyokat játszottunk. Andris kitette a képeket a netre, az összes fotó megtekinthető az Ábiblogban.

2006-05-06

Az összes áprilisi kép az albumban

Immár minden áprilisi kép megtekinthető az albumban.

Spanok::Turnheim Vanda

2006. május 5-én, este 19:15-kor megszületett kis barátnőm, Turnheim Vanda. 54 centi, 4300 gramm és nagyon sír és nagyon aranyos.