2005-05-27

Április-májusi képek

Apa végre feltöltötte az áprilisi és a májusi képek egy részét. Illetve legalább is elkezdte. Hétfőn folytatódik a sorozat, addig is:
Éviékkel:
Cicapapáékkal:
Mérlegelés közben:
Itt a teljes galéria

Ui: Apa szégyeli magát, hogy nem képes annyi CSS-t hekkelni, hogy ne ilyen ökörhugyozásnak tűnjön az oldal...

Megfordultam + almalevet ittam

A tegnapi nap elég eseménydús volt. Reggel addig mocorogtam, míg sikerült hasra fordulnom. Ezt sajnos Apa nem látta, ő csak Anya visítására lett figyelmes.

Délután viszont nehezen bírtam a hőséget. Anya lereszelt egy almát, kinyomta a levét és azt tette a cumisüvegbe. Finom.

2005-05-24

Eheti mázsálás: 5,92

Ha a múlt heti 5,76-ból indulunk ki, akkor megvan a 16 deka, ha az 5,87-ből, akkor nincs. Mindegy, így is szép dundi vagyok.

Réka felállt


Kis barátnőm, a tavaly augusztusban született Réka (a fenti képen a 2 nővérével látható, nagyjából 2 hónappal ezelőtt) tegnap felállt a kiságyban. Meg már jön az egyik foga is.

2005-05-17

Eheti mázsálás

Tegnap este jól ráijesztettem mindenkire, mert az elmúlt hétfői 5,70 után 5,76-ot mutatott a mérleg, jóllehet 5,85 lett volna a minimum. Mindezt persze ugyan fürdés előtt, de szopi nélkül, frissen kiürült vastagbéllel sikerült hoznom. A szakirodalom szerint a babák amint elérik a születési tömegük dupláját, lelassul a tömeggyarapodás.

Ma -- kedd -- reggel meglátogattuk a doktor bácsit. Kialakult valami kis kiütés a pocómon, ami körül jól ki is száradt a bőr, én meg, ha tehetem erősen vakarom. Na, erről interjuvolta meg Anya és Apa a doktor bácsit. A megoldás (a mások által hangoztatott popsikrém, fürdetőkrém, hintőpor és egyebek alkalmazása helyett) az öblítőszerek elhagyása lesz. Anya ma már így mos, meglátjuk, javul-e.

Ha már a rendelőben voltunk, ott is rádobtak a mérlegre. Miután reggel úgy teleszívtam magam, mint a büdöskullancs, 5,87-et sikerült mázsálni, ismét megvan a 15+ deka.

2005-05-09

Ma reggeli pelus

Ma reggeli pelus rekordertömegű volt: 27 deka. Ebből kb. 3 deka maga az üres pelus, a többi az én személyi anyagom.

Kedvenc dalom

Ha Apa ezt énekli, mindig vigyorgok:

"Ha én cica volnék,
száz egeret fognék,
de én cica nem vagyok,
egeret se foghatok."

Anyáék észrevették, hogy rengeteg gyerekdalnak csak az első versszakát ismerik.

2005-05-04

Apa dolgozójában

Anya délután behozott Apa dolgozójába. Leállt a munka, mindenki engem nézett. Most éppen sikongatok nagyokat, jól érzem magam, most ittam meg vagy 100 mili tejecskét.

2005-05-02

CsípőUH

Reggel 11-re volt beutalónk a Vahot utcai rendelőbe. Korábban értünk oda, kicsit vártunk, aztán behívtak. Ugyan az a néni vizsgált, aki tavaly Apa máját ultrahangozta. Még aludtam, mikor Apa felfektetett a vizsgálóasztalra, a néni megmutatta, hogy kell feküdnöm, Anya levetkőztetett majd megtörtént a vizsgálat bal oldalról. Amikor a néni megfordított, ügyesen lepisiltem Apa kezét, de jutott rendesen a vizsgálóasztalra is. Amíg Apa próbálta a pelusba törölni a kezét, Anya meg engem próbált szárítgatni, a néni azt mondta:
- Meg is lehet mosni.
Apa rögtön odaszaladt a mosdóhoz, hogy a kis harmatpisimet leáztassa, Anya viszont úgy értette, engem lehet lemosni; be is nyomott a csap alá. A víz hideg volt, én felébredtem, a néni meg meglepve tapasztalta, milyen otthonosan használjuk a vízsugarat a tisztábatétel során.

2005-04-27

Áprilisi képek

Apa végre vette a fáradságot és elkezdte feltölteni az áprilisi képeket. Sajnos elfogyott a hely, nem fért fel mind. Majd Apa beszél Viktor bácsival a témában.

Addig is:








Tatatával:

Cicimanóval:


Nézzük a kakicás játékot:

Dokihét

Ezen a héten 3x is jártam orvosnál.

A hétvégét végigaludtam, alig kértem cicit, Anyáék aggódtak, úgyhogy hétfő este meglátogattuk a Vahot utcai rendelőt. Nem a mi doktor bácsink rendelt, mert ő szabin van, hanem Apa gyerekkori orvosa. Megállapította, hogy semmi bajom, csak a nyomott időjárás miatt vagyok álmos.

Ma (szerdán) reggel visszamentünk hozzá az egészséges rendelésre a biztonság kedvéért. Továbbra is semmi baj. Lemértek, pelusban 5320 gramm vagyok.

Délután csípőszűrés következett. Az ott levő morci bácsi nem mondott semmit, csak hogy az egyik oldal 80 fokos, 90 helyett, úgyhogy Anyának tornáztatnia kell pelusozáskor és lesz valami ultrahangos vizsgálat is.

2005-04-14

Életem második hónapja képekben


Apa végre feltöltötte az összes márciusi képet. Rendszeres olvasóknak innen ajánlom a megtekintést.

2005-03-30

Látogatás

Mostantól szabad a látogatásom. Anya azt kéri mindenkitől, hogy aki akar jönni, az fűzzön megjegyzést ehhez a bejegyzéshez. Apa szervezi a turnusokat.

2005-03-29

Extrém sportok

A hétvégén kijutott az extrém sportokból.

Rafting:
Péntek este Apa jó sok vizet töltött a kádba. Én élvezettel lubickoltam, mígnem sikeült Anya kezéből belefordulnom a vízbe. Telement az orrom, amitől én úgy megijedtem, hogy nem is mertem levegőt venni. Mindenkiben meghűlt a vér 5 másodpercre, de aztán kiköhögtem és jöhetett a törölközés.

Bungee jumping:
Apa sötétnem akart lerakni Anya mellé az ágyba. Nem vette észre a sötétben, hogy Anya lába átlóg Apa térfelére, Apa rátérdelt, Anya felsikoltott, Apa leugrott Anya lábáról, közben engem eldobott. Én 30 centi zuhanás után értem le az összegyűrt paplankupacra, persze rögtön felsírtam. Apa másfél óráig figyelte utána a rugdalózásomat, csípőtáji törést keresve. Persze semmi bajom sem lett.

Heti gyarapodás: 200 gramm

Még mindig rendben gyarapszom. Most 200 grammot sikerült felszedni, tehát 4,34 kg lett a végeredmény.

2005-03-25

Mai érdekességek

Ma pasiztam -- itt volt Márk. Próbáltam gügyögni neki, megfogtam a kezét, de nem figyelt rám. úgyhogy sértődötten elfordultam.

Az esti fürdetésnél belekakiltam a kádba. Anya örült.

2005-03-24

Ügynöktörvény

A tegnap esti történtek az ügynöktörvény hatálya alá esnek. Apa pelenkázott be, amit nem szeretek, mert vagy nagyon megszorítja, és akkor bepirosodik a nyoma, vagy túl lazára hagyja. Este ez utóbbi történt. És hogy hogy jön ide az ügynöktörvény? Hát, mivel Apa a pelust lazára hagyta, a személyi anyagom kiszivárgott.

2005-03-23

Heti gyarapodás: 250 gramm

Folyamatosan túlteljesítem a tervet, ennek megfelelően 3 hét alatt 5 hét hízását sikerült abszolválni. Szépen nőnek a zsírpárnáim:

Ne a puncimat, hanem a szép kis hurkáimat nézzétek!

Ki is nőttem már 1-2 ruhát.

2005-03-21

További képek: Apán böfi, szopi


Ezeken a képeken Apa böfiztet: 1 ... 2 ... 3. Itt meg Anya próbál még egy kicsit szopiztatni, miközben én karmincázom magam.

Friss képek: fürcsi és cumisüveges rátáplálás


16 darabos fotósorozat a márc. 18-i fürdetésről. Ez az első kép. Ez az utolsó.



Emellett felkerült egy négy fotóból álló széria, ahol is cumizom. Itt megtekinthető, miként próbálom ököllel serkenteni a műcici tejhozamát. Ez az első kép. Ez az utolsó.

2005-03-15

Heti gyarapodás:ismét 240 gramm

Bizony, folyamatosan 60%-kal túlteljesítjük a tervet. Apa örül, Anya örül, majd ha a doktor bácsi megtudja, ő is fog örülni.

Emellett rendszeresen sétálunk; a hidegben nagyokat alszom.

2005-03-14

Új kép - szopi utáni lazulás



Apa tegnap ezt a képet készítette rólam szopi utáni nagy bambaságomat megörökítendő. Ennyire el bírok lazulni, ha tele a pocóm.

2005-03-10

Apa új háttérképe

Apa váltott, erről a nagyon szép képről erre a másik nagyon szép képre. Cselekedjetek eképpen ti is!

2005-03-09

Szponzor -- kattints a hirdetésre


Olcsón megvennéd? Jó áron eladnád? Csinálj jó boltot! www.teszvesz.hu - online aukciók


Kérlek, kattits a fenti hirdetsre. Két klikkelésenként kb. 1 pelenkányi összeget fizet a szponzorunk.

2005-03-08

A doktor bácsinál

A doktor bácsi elégedett volt velem. Lemázsált: 3710 gramm. 52 centit mértek. (Állítólag a kórházban zikkcakkban mérnek, ezért tűnik úgy, hogy alig növök)

Ápr. 1-én kell visszamennünk, akkor szurit is kapok. A doktor bácsi szerint még két hétig ne vigyen Anya emberek közé (de ha kitör a járvány, még tovább se) Azért kicsit le lehet vinni sétálni. Úgyhogy amikor Anya hazaért velem, egy kicsit megsétáltatott a szaró kutyáktól (és a többségi társadalom higiéniai igényeire szaró gazdáiktól) elzárt parkban.

Heti gyarapodás: 240 gramm

Tegnap este ismét megtörtént a szokásos pucér mázsálás. Az eheti gyarapodásom 240 gramm lett, szemben az elvárt 150-nel. És mindezt egy kiadós kaki és némi túrós böfi után sikerült mérni. A doktor bácsi ma biztos elégedett lesz velem.

2005-03-04

Ábi bilizik


persze még csak gyakorolja... Andris szerint az eredmény nem a kék csodában, hanem a padlón landolt.

2005-03-02

Márciusi friss képek

2005-03-01

Heti tömegnövekedés: 150 gramm

Éppen megütöttük a szintet.

Apa dögröváson van, végigaludta a tegnapi fürdetésemet. A 2 nagyi segített Anyának. Rájöttek végre, hogy a kacsás hőmérőn lángocska kell, hogy látsszon, nem a vigyor. (Azt tudták, hogy a hópehely nagyon rossz.)

Friss képek



Apa friss képeket pakolt ki:

Szülinap

Kedves Bömbiblog-olvasók! Nagy örömmel tudatom veletek, hogy ma vagyok egy hónapos. Ezt komoly tisztábatételekkel ünnepeltük hajnalban.

2005-02-27

Szájpenész 2.

Sajnos úgy tűnik, visszatért a szájpenészem. Szerdán a védőnéni még nem látott semmit, pénteken Anyát már zavarta 1-2 fehár folt a számban, szombat reggelre meg egyértelművé vált. Apa próbálta pelussal törölgetni, hátha anyatejtúró, de sajnos nem... Ismét ecsetelni kell minden szopi előtt, meg Anya is mosogatja a cicijét bórsavas oldattal.



A kellemetlenségek ellenére szopi után nyugodtan pihegek.

2005-02-24

Ha szerda, jön a védőnéni

Most is jött. Azt mondja, érztelmesen nézek. Meg hogy lehet már levegőztetni nyitott ablaknál. Meg majd hétvégén kimehetünk az utcára is, bár tömegbe még nem.

Böfiztetés, fejtartás, szellőztetés -- új képek












Apa új albumot nyitott. Nagyin böfizek [1] [2], aztán emelem a fejemet [1] [2] [3], aztán Anya rámnyitja az ablakot, hogy szívjak egy kis friss levegőt [1] [2].

2005-02-23

Heti tömegnövekedés: 160 gramm

Bizony. A doktor bácsi nagyon elégedett az emúlt heti teljesítményemmel. A napi szopásadagok is rendben vannak. Anya 3-féle stimulálással javítja a tejhozamot. Először a Herbária-féle Laktoherbet itta, aztán a védőnéni adott egy receptúrát, ami az előzőhöz hasonló, de kecskeruta is van benne, végül valami külföldi homeopátiás tiktakk hozta meg az igazi hozamot.

2005-02-21

A szülésznénink Fanta Zsuzsa volt

Vicces lett volna, ha Miselvájld néni kislánya is nála születik. Lehetett volna belőle bulvárhír:
"Vad (-Horváth) Málnát Fanta segítette világra."

Mameszrucik

Apa kolléganői -- Judit és Ági -- ma ezeket a szép rucikat adták nekem.

Köszi. Amint Anya átmosta őket, már próbálom is fel, mielőtt kinövöm :)

Fürdetési képsor


Ilyen dögös kis testem van, ha topleszelek.

Apa készített pár fotót a mai fürdetés után. Pelusfeladás után így pihegek. Aztán Anya megfésülget szépen. Rámad szp ruhácskát, meg sapkácskát, hogy ne fázzon a hajacskám. Aztán alig várom, hogy cicit kapjak.

Mai szoptatási napló







IdőMennyiség
3:0090g
6:3095g
8:4070g
11:0050g
Summa:305 gramm

Elvileg naponta a tömegem 15%-át kell meginnom. Ez 3,4 kilóra 510 gramm. Jó úton járok affelé, hogy meglegyen a heti 15 dekás tömegnövekedésem.

2005-02-19

Új képek: Klári mamival, Szundi


Friss képek a láthatáron:

(Apuci nem volt biztos benne, jól irja-e a szipiszopi és szundibundi szavakat. Lásd: A magyar helyesírás szabályai, 102. pont. Ha valakinek van ötlete, kérünk egy kommentet)

2005-02-18

Böfiztetés



Szopi után muszáj böfizni. Anya is próbálkozik, meg Apa is próbálkozik.

2005-02-16

Nevecském külföldiül

Apa ezt találta. Szerintem magyarul a legszebb. Szmőrblomma, Níttülejnikki, Ránunkóló...

Szundi esténként


Így szunyókálok esténként, míg Apa mellettem netezget. Nagyon jó kislány vagyok, általában 4-6 órát lealszom egyben, addig Anya pihen és termeli a finom tejcit nekem.

Doktor bácsi második látogatása

A doktor bácsi viszonylag elégedett velem. A szájpenész teljesen elmúlt, a sárgaság már csak nyomokban. Kicsit szopizhatnék többet, úgyhogy poharas utántáplálást írt nekem elő.



A poharazás után így pihegek. (Apa arra is figyelt, hogy a keddi partedlit [más tájakon: szakállkát, előkét] adja rám)

2005-02-14

A mérlegelés

Ma este a fürdetés előtt lett volna ideje a meztelen mérlegelésnek. Mivel éhesen üvöltöttem, a mázsálás elcsúszott kicsit, a következő étkezés előttre. Az eredmény 3,1 kg, szemben a múlt heti 3,06-tal. Ez 40 gramm gyarapodás, bár a szakkönyvek 150 gramm heti gyarapodást várnak el.

Holnap jön a doktor bácsi, majd megmondja, elég-e. A napi folyadékmennyiség elegendőnek tűnik.

Apa ismét egyedül tett tisztába

Annyit üvöltöttem már, Apa meg minden pocaktrükköt kipróbált, hogy a végén nem maradt más neki, mint a tisztábarakásom. Igaza volt, jó kis krémes cuccot termeltem. Amíg Apa a pelust bontotta le rólam, én elengedtem a pisit is, méghozzá dupla adagot. Apa próbált kiemelni a tócsából, amivel csak azt érte el, hogy a pisi végigfolyt mindenemen és az összes ruhám átázott. Teljes átöltöztetés lett a vége. Szerencsére Anya hazaért az öltöztetés végére, úgyhogy most a megérdemelt ciciken lógok.

Délelőtt 90 grammot szoptam

Aztán Apa kedvéért öklendezem vissza a túrót. Apa lehelgeti a pocimat, most meg a karjába vett.

A ma hajnali szopi előtt Apa tett tisztába

Méghozzá teljesen egyedül. Igaz, könnyített feladatot adtam neki elsőre, semmi pisi, kevés, szét nem kent kaki volt csak a pelusban.

A tegnapi, összesen 300 gramm után most hajnalban sikerült 60-at szopizni.

2005-02-13

Konakion

Ma reggel megkaptam az első itthoni konakionomat (K-vitamin). Heti egy ampulla az adagolás, amíg tisztán anyatejes vagyok. A doktor bácsi szerint az ampullát egy határozott mozdulattal kell feltörni. Emiatt Apa fél délelőtt vérzett, az ampulla nyaka végigvágta a mutatóujja felső részét. A Konakion íze rettetenes, jó kis túrós böfik formájában igyekeztem is tőle megszabadulni.

Ma egész nap fájt a pocóm

Ma egész nap fájt a pocóm és üvöltöttem. Nem is szoptam, csak gyenge 300 grammot (pedig előző napokon az 500-at is megközelítettem). Este Apa felhívta Zsuzsi nénit, aki az Infacolt ajánlotta. Egyelőre édesdeden alszom... Reméljük használt.

Egy hete itthon

Rengeteg dolog történt velem: hazajöttem, megvolt az első fürdetés, meglátogatott a védőnéni és a doktor bácsi. Hamarosan mindent leblogolunk, Apa ugyan is belőtte itthon a netet.

2005-02-05

Ugyan 3000 gramm felett vagyok, nem biztos, hogy holnap hazaengednek

A sárgaság miatt nincs gond. Állítólag a szájpenész sem. Ha rendesen cicizem, akkor holnap már biztos Apával alhatok.

Friss képek


Hát ilyen kis Jumi vagyok. Sok szép kép van fent arról, hogy szolizom Kristóffal, hogy tart Anya a karjában és hogy fekszem a kocsiban.

Anya mindenfélétől tart

Pénteken kiderült, szájpenészem van. Szombaton egész délután nem volt székletem, se pisike. A szájpenész miatt nem nagyon van étvágyam. Anya nagyon aggódik, hogy a csecsemőgondozók mindenbe beleszarnak, én meg a pelusba nem nagyon.

Szerencsére jó dolgok is történnek:

  • a sárgulás szempontjából a határérték alá estem, így nem kell tovább szoliznom.
  • Anya teje megindult, jóizűen szivogatom, ha nem fáj a szájpenész
  • Apa és a nagyik sokat látogatnak

2005-02-04

Besárgulás leírása

Apának a védőnéni, Anyának a drbácsi mondta, hogy a sárgulás mi miatt van. Intrauterén a babáknak több vörös vértestjük van, mint amennyire születés után szükségük lenne. Ezért beindul egy lebontási folyamat, aminek a mellékterméke ez a színanyag.

A színanyag lebomlását segíti a kék fény ill. az emésztés gyorsulása, így a több szoptatás jó.

Jani bácsi ajándékkosara

BB Jani bácsi ezzel a szép ajándékkosárral kedveskedett nekünk születésünk alkalmából. Köszönjük.

Ábel azt játsza, ő is kisbaba

Unokabátyusom, Ábi annyira megszeretett, hogy kitalálta, ő is kisbaba.
- Apa, mondd med Anánat, hod nem tudot beséjni, me' ni'cs fodam.
Aztán csak néz és vigyorog.

Tápszer

Úgy tűnik, Anyucinak elapadt a tejecskéje, dacára a finom gyógyteáknak, amit Zsuzsi néni hozott be. Most tápszerrel etetnek, Anyánál meg megpróbálják serkenteni a tejtermelést.

Továbbra is kékszolizom.

Csütörtök esti képek rólam, ahol szép vagyok


Apuci csütörtök esti látogatásakor készültek rólam ezek a képek. Mind fel lettek töltve a "szerda-csütörtök" albumba.

2005-02-03

2900 gramm

Anyáék most mértek le: 2900 grammra fogytam. Ma már vettek vért a sárgulással kapcsolatban, de holnap újra szuri lesz.

Rengetegen gratulálnak nekünk



Apa például ezt a szépet kapta az angol kollégáitól.

Szerda esti és csütörtök reggeli képek


Friss képek Apa szerda esti és csütörtök reggeli látogatásáról. Az szépen látszik, miért vagyok Bömbi, de az nem, miért vagyok Cinci.

Besárgultam

Mint oly sok más újszülött, én is besárgultam. Reggel 6-ig kékkel világítják az inkubátoromat. Ha Anyuci szopiztatni akar, felöltöztet, utána meg levetkőztet és visszatesz a "keltetőbe".

Cinci

Anyuci elnevezett Cincinek. A sírást nem rettenetes üvöltéssel kezdem, hanem óvatos cincogással, és csak ha nem kapok azonnal cicit, akkor szolgálok rá az eredeti becenevemre.

Apa lecserélte a fotómat a profilban és oldalt. Ez a 20. heti UH-kép, ami eddig volt, már nem az igazi. Az új kép szépen mutatja, mennyire rászolgálok az eredeti becenevemre.

2005-02-02

BCG, lustulás

  • Reggel kaptam BCG-szurit.
  • Lusta vagyok, délig nem ettem (már 3030 grammra fogytam, Anya aggódik)
  • A nagyi szerint nagyon hasonlítok az újszülöttkori Apára

Apa új háttérképe

Apának első dolga volt reggel lecserélni a háttérképét erre.

Születésem képei

Fent van az összes eddigi kép az Albumban:



Születésem képei


Félnapos vagyok

És persze a ma reggel készült képek is, ahol már több, mint egy napos vagyok.

Köszönetnyilvánítás

Apuci és Anyuci nevében mindenkinek nagyon szépen köszönjük az együttaggódást, az SMS-eket, telefonokat, e-maileket, a bíztatást és a gratulációkat.

32 órás voltam, amikor ezek a képek készültek



Rohan az idő.

Apa folyamatosan töltögeti fel a képeket az Albumba.
Jelenleg a ma reggeli fotók elérhetőek.

Megszülettem

2005. február 1-én hajnali 1:40-kor, 3370 grammos tömeggel (ruhában), valamint 56 cm-rel megszülettem. További részletek hamarosan.

2005-01-31

Utolsó januári bejegyzés

Na, még mindig semmi. Anya pihenget, én elvagyok bent. Apa holnap a Lurdyban okosodik, köv. blogbejegyzés -- ha semmi komoly előrelépés nem lesz -- szerda reggel várható.

Anya mindent megpróbált a 7végén

Anya mindent megpróbált a 7végén, hogy előcsaljon:

  • Sütött farsangi fánkot, hátha a zsírszag...
  • Nézett szomorú és vidám filmet, hátha az érzelmek...
  • Sétált Apával nagyokat, hátha a mozgás...
  • Meglátogatta a Tigrisnagyit, hátha a lépcsőzés...
  • Bekajált mindenféléből, hátha a bélmozgás...
  • Sikált, mosott, porszívózott, takarított, hátha a házimunka...
elindítja végre az előjövetelemet, de nem!

Mai nőgyógyászati vizsgálat

Most jött ki Anya:

  • A méhszáj maradt 2-ujjnyi
  • Szépen beékelődtem, készen állok a születésre
  • Ha csütörtökön az NST-ig nem történik semmi, akkor Anyuci befekszik a kórházba, hogy ellenőrzött körülmények között várja az érkezésem

Köszönjük az aggódó érdeklődést

Mindenkinek köszönjük az aggódó érdeklődést, de majd mindenki megtudja, mi van velünk, ha lesz történés. Anyát fárasztja, hogy óránként el kell mondani a telefonba, hogy még bent vagyok...

2005-01-28

Tegnapi nőgyógyászati vizsgálat eredménye

Tegnap este ismét felkerestük a nőgyógyász bácsit, aki kissé késve érkezett a rendelésre, mert -- félrevezető információk alapján -- minket keresett a szülőszobán. Hétfőre rendelt vissza minket vizsgálatra; ha addig nem bújok elő, valószínűleg akkor előcsalogat.

Ekkora pocakja volt Anyának karácsonykor

Ekkora pocakja volt Anyának karácsonykor

2005-01-27

NST-eredmény

Semmi konkrét. Jövő hétre simán kapott Anya új időpontot. A nőgyógyász bácsi szerint viszont legkésőbb a hétvégén előbújok. Ki tud ezen kiigazodni... Viszont ma nem volt panasz rám, mozogtam rendesen.

Mindjárt megy Anya NST-re

11-re van időpont. Akkor aztán kiderül, mikor születek. De ha nem, este megyünk vissza a nőgyógyászbácsihoz. Ő biztos tudja...

2005-01-26

Tegnap bent jártunk a szülőszobán

Tegnap bent jártunk a szülőszobán, a doktor bácsi ott vizsgálta meg Anyát. Azt mondta, érett a méhszáj, kb. 2-ujjnyira van nyitva. Még mindenképpen januári baba leszek. Azt is mondta metaforikusan, hogy Apa képzeljen maga elé egy érett almát, amin már látszik, hogy 1-2 napon belül magától leesik.

A szülőszoba nagyon szép, gólya van az ajtajára festve.

2005-01-25

Apa megfrissítette a tegnapi UH-bejegyzést

Beleírta, hogy a különböző testméreteim hány hetes és napos magzatra utalnak.

További UH-adatok

Tegnap Apuci megnézte az UH-videót és a következőket fedezte fel velem kapcsolatban:

  • Nagyon lusta kislány vagyok, nem mozdultam még a szonográfusnéni lökdösődésére sem
  • A kalkulált tömegem 3008 gramm (hogy ez a 8 gramm hogy jott ki...)
  • A kalkulált korom 38 hét 2 nap volt tegnap
  • Ez alapján a születésem várható időpontja jövő vasárnap, azaz február 6. lenne
  • Azonban ha ez tényleg így lenne, ráírták volna a leletemre
Ma találkozunk a doktor bácsival, aki majd körülvezeti Anyát (és Apát, ha elengedik a munkából) a szülőszobában. Talán a doktor bácsi jobban tud majd saccolni, mint a GE UH.

2005-01-24

További Viki-képek a Bogispanok albumban

Nándi bácsi küldött friss képeket a Vikiről. Apa felnyomta őket az albumba.

Rékáék ismét meglátogattak a hétvégén

Rékáék ismét meglátogattak a hétvégén, de most sajnos képek nem készültek. Apa próbálta megérteni az 5-hónapos Réka jeleit, de azért még van mit gyakorolni.

Apa hálás a Zokszigén bácsinak, hogy szólt erről a babajel-témáról.

Réka, ha sír, mindent belead. Például szombaton addig sírt, míg a szeme felett komplett könnytó nem alakult ki.

40. heti UH

Friss hír:

  • Fejvégű vagyok
  • Placenta hátsó falon tapad
  • Érettségi fok: 3
  • Arcon defektus nem látható
  • A koponya harántátmérője (BPD): 98 mm (39w2d)
  • A koponya hosszanti átmérője (OFD): 114 mm (37w5d)
  • Csípőátmérő (TAD): 98 mm (38w2d)
  • Combcsont hossza (FL): 73 mm (38w3d)
  • Koponyakerület (HC): 312 mm (kalkulált érték)
  • Hasi kerület (AC): 310 mm(kalkulált érték)
  • Kalkulált tömeg: 3008 g
A szülés várható időpontjáról semmi hír.

2005-01-20

Nőgyógyászati ellenőrzés

Anya ebben a pillanatban jött ki a doktor bácsitól:

  • Egy újnyira van Anya kitágulva
  • Hétfőn megyünk ultrahangra
  • Kedden a doktor bácsi megmutatja a szülőszobát
  • De lehet, hogy a hétvégén már előbújok
  • Egy héten belül már biztos, hogy előbújok

2005-01-19

Látogatás a védőnéninél

Anya az imént jött ki a védőnénitől.

1. Jó hír. Születésem után visszakerülünk a régi védőnéninkhez.
2. A szívhangmérésnél menekültem. Nem szeretem azt a cúna eszközt.

2005-01-14

Voltunk a nőgyógyászbácsinál is

Aki azt mondta, hogy nagyon jól érzem magam Anya pocakjában és a 28-ára tervezett szülés előttre 1 nappal utalt minket be ultrahang-vizsgálatra.

Anya vágja a centit, még 14 van hátra -- elvileg.

NST

Anya szerint a tegnapi NST-n a doktornéni nem kicsit be volt etanolozva. Bambult, olvasgatott, aztán rászólt Anyára, hogy tartsa az elektródákat kézzel, ha én lerugdosom, végül pedig ráírta a leletre, hogy Bertáné Cs. Annamária. Végül is 3 névből 2-t eltalált...

Czere Viki képei



Nándi bácsi átküldte Apának a Viki képeit, Apa meg feltöltötte őket a Bogispanok albumba.

2005-01-12

Pelenkázásoktatás és babakezelési gyakorlat






Zsuzsi néni megmutatta Anyának a Rékán, hogy kell pelusozni. Apuci is kipróbálta Rékán, milyen érzés babát ringatni. Itt az összes kép: Szilveszter előtti képek a Dévényi család látogatásáról.

2005-01-10

Védőneni nem kap Sztahanov-díjat

Anya a múlt héten megkérte a védőnénit, hogy mutogassa el neki, hogy kell majd engem megfürdetni, meg bepelenkázni. A védőnéni szerint a csecsemőosztályon megmutatják -- ha van rá idő.

Centi

Anya vágja a centit. Még 18 nap van hátra a megszületésemig, úgyhogy most a 38. hét közepén járunk. A szakirodalom szerint jelenleg nagyjából 48 centi és 2,9 kiló vagyok.

2005-01-07

Új év, új cuccok

Jól indul a megszületésem előtti utolsó hónap:

  • Elkészült az előszobaszekrény, így Anya egy csomó cuccot pakolhat ismét.
  • Meglett a babarobogóm, valami kifutószériás PegPérego.
  • Kész az összes bababútor
Már csak ajtó kell a szobámra és jöhetek...

Szívhang

Az elmúlt két napban Anya kétszer is megnézette a szívhangomat.
Először a védőnéninél lett kisztetoszkópozva, aztán NST.

A védőnéninél déli egykor voltunk, az NST-n déltől. A szívhang meghallgatásán túl mozgást is vártak tőlem. Közismert, hogy én ilyen korán még nem ébredek fel. A nőgyógyász is mondta Anyának, hogy addig ne keljen ki az ágyból, amíg 10 mozgást nem érzett. Apa viccelődött is, hogy hazaérve a munkából Anyát még este 6-kor is az ágyban találhatja.

Anya mellett volt még egy kismama, akinek hozzám hasonlóan aktív lánya volt. Együtt tornázgattak és bökdösték a hasukat. Végül nagy nehezen azért produkáltam egy kis mozgást mindenki nagy örömére.

2004-12-31

Czere Viktória Liliana

Apáék reggel kapták az üzenetet, ismét spanom született:
Czere Viktória Liliana
3450 gramm, 56 centi

Majd ha Nándi bácsi küld képet, kiteszem...

2004-12-27

Bronz Bálint

Jelentem, 22-én este 10-kor megszületett kis barátom, Bronz Bálint. Egy kicsit korábban jött, mint várták, 2850 gramm, 51 cm.

Ha már itt tartunk, ugyancsak karácsony előtt született Vad-Horváth Málna is, Miselvájld néni kislánya.
http://velvet.hu/celeb/wild1223/

2004-12-09

Új védőnéni

Ma bemutatkozott Bea néni, az új védőnénink. Meglepetésszerűen becsöngetett Anyához. Adott egy listát arról, mit kell majd a kórházba vinni nekem meg Anyának.

Fotók a neten

Anyucipocak
Apuci feltöltött egy csomó képet a netre:

2004-12-01

Csoportrelaxáció

Anya most ért haza a kismamáknak szervezett csoportrelaxációról. Nagyon keleties volt a hangulat. A doktor bácsi azt mondta, hogy Anya összpontosítson egy testrészére, egy kapura és Apára. Erre Anya látott a pocakjában engem, a kapu nagy kinyíló vaskapu volt, amin Anya nem ment át, Apáról meg semmi sem ugrott be.

Kántáltak is, meg minden. Az agyi érzékelést kell elnyomni, hogy a testre lehessen összpontosítani.

Utána Anya benézett a munkahelyére, meglátogatta a kollegáit.

Tegnapi kismamaklub

Tegnap Anya és Apa meghallgatták az utoldó előadást, amit még nem hallottak az elmúlt hónapokban. Érdekes volt Apának, hogy a magzati korban a kisvérkör nem aktív, hiszen a baba nem a magzatvízbül veszi ki a zokszigént.

Az a kérése a szülész- és orvosnéniknek, hogy a kórházban majd senki se látogasson meg minket, hadd pihenjünk Anyával.