2004-11-25

K3: kismamatorna, kozmetikus, klub

Anya elvitt ma is kismamatornára. Ma nem csak a Hanga volt ott már megszületett babaként, hanem Gáborka is, aki nagyon vigyorgott rám. Mindkettejüket lefotózta Anya, holnap felkerülnek a képek is a netre.

Torna után Anya benézett a kozmetikushoz. Össze-vissza mozogtam, igyekeztem arra az oldalra menni, ahol a néni nem matat éppen.

Ma este kismama-klub lesz. A téma: babaöltöztetés, pelenkázás.

2004-11-23

Csuklom

Mostanában sokat csuklom. Apának nagyon tetszik, ahogy ütemesen ugrom három másodpercenként. Anya is csak mosolyog rajtam.

2004-11-19

Tegnap Réka megijedt a saját kezétől

Tegnap Réka megijedt a saját kezétől. Nézegette, nézegette, egyszer csak nagyra nyitotta, aztán úgy megijedt tőle, hogy fel is sírt. Aranyos, Anyának nagyon tetsztett.

Apuci szakmai blogba kezdett

Tegnap Apuci a délutáni műszakjában szakmai blogba kezdett:
http://varanusz.blogspot.com/

2004-11-17

Dögrovás

Az egész család dögrováson van. Tigrismamát kiírta a doktor néni, Apa köhög és fáj a torka, Anya meg otthon fekszik és még hőemelkedése is van. Mindenki nyeli a mézes teát. Anya nagyon félt engem, különösen a rossz AFP-eredmény óta. Néha el is pityeredik, annyira aggódik, hogy valami bajom lehet.

Én viszont jól érzem magam, mocorgok, táncikálok, mindenféle hullámmozgást végzek, akárki akárhogy is van.

2004-11-11

Derékfájás

Anyának azt mondta a gyógytornász néni, hogy a derék nem csak a has növekedésétől fáj, hanem a csontozat átalakulásától is. A medencetáji izületek lazulnak meg.

A mai tornán egyensúlygyakorlatot is csináltak.

Banán és csoki

A gyógytornász néni azt mondta, szülés után Anya nyugodtan fogadja el a csokit és banánt, amit a látogaták hoznak, aztán Apa vigye titokban haza és ő egye meg, mert Anyának úgyis nehéz lesz kakilni.

2004-11-10

Tegnapi papa-mama-torna

Tegnap ismet voltunk papa-mama-tornán. Én persze Anya pocójában. Nagy tumultus volt, alig fértek el a kismamák és kispapák. A téma ugyan az volt, mint két hónapja.

Utána az előadás az alternatív szülésről szólt, ha lehet, még több érdeklődővel.

Anyuciék menekülőre fogták.

2004-11-01

Bababútor

Anya most írta SMS-ben Apának, hogy megrendelte a bababútoromat. Jajj, de szép, biztos.

27. heti UH

Apuci ma reggel megkapta az engem ábrázoló múlt heti UH-felvételeket. Gyönyörű vagyok:

  • a koponyám (BPFxOFD): 73x88 mm
  • koponyakerületem (HC): 266 mm
  • a combom (FL): 53 mm
  • a csípőm (TAD): 66 mm
  • Testkerületem (AC): 214 mm

2004-10-25

Bababörze

Bár még sok idõ van a megszületésemig, a szüleim úgy gondolták, elõre beszereznek amit csak lehet. A bababörzén van mindenféle, olcsóbban.
Itt a lista, hogy miket vettek nekem:

  • pelenkázó szivacs
  • pólyahuzat
  • babahordozó
  • foglalkoztató szõnyeg
  • fülhõmérõ
  • hálózsák
  • az a forgós/zenélõs izé, tudjátok, amit a babák fölé akasztanak és amin a legtöbb figurának csak a popóját látják a babák. Az enyém nem ilyen, hanem szép.
  • zsiráfos és macis rugdalózó
  • sárga és rózsaszín overál
  • rengeteg pelenka
  • cumisüveg és cumik
  • nyuszis farmergatyó
Szilvi nénitõl kaptam egy fehér sapit. Remélem jó lesz a buksimra. (Majd ha megszületek, apa mindegyik ruhában lefotóz és kirakja majd a képeket ide a blogra.)

Ezek nincsenek még meg: (anya hajkurássza is õket)
  • bababútor
  • babakocsi

Kint volt az õssejtes cég is, reklámoztak valami Down-szûrést anyai vérbõl. Apa utánakérdezett, mert mi érintve voltunk a témában. Nos, a 25 ezres vizsgálat egy felturbózótt AFP-szûrés, az AFP-n és a ßhCG-n kívül még két proteint néznek az anya vérében és így adnak 96%-os biztonsággal választ arra, hogy a baba Down-os vagy velõcsõproblémás-e. Ez csak egy kicsit rosszabb arány, mintha kockával dobnák ki. Apa szerint átverésnek tûnik...

27. hét

A szakirodalom szerint mostanában:

  • szemem nyitva
  • érzem az anya hasán átszivárgó fényt
  • gyakorolgatom a cumizást
  • az öklömet a számba veszem
  • 36 cm és 80 deka vagyok

Ugye, milyen nagy és ügyes vagyok?

2004-10-20

Terheléses cukorvizsgálat

Ma reggel anyucit terheléses cukorvizsgálatnak vetették alá. Pisi- és vérvétel éhgyomorra, aztán laza reggeli longdrink (75g szőlőcukor vizes oldata), aztán 2h múlva ismét vérvétel. Anya nem örült neki, apa meg kíváncsi, ezt a leletet is sikerül-e vajon elkeverni, mint az eddigieket.

Tesó-sztori

Anya reggel felolvasott apának egy történetet arról, milyen érzés lehet egy gyereknek, ha jön a tesó.
- Képzeljük el -- írja a cikk, az anyákat megszólítva -- hogy egyik nap férjünk hazaállít egyik kolléganőjével, hogy innentől ő is velünk fog lakni. De ne aggódjunk, a nekünk jutó szeretet nem fog csökkenni. Sőt.

Különösen a ,,sőt"-nél látszott apán, hogy erősen belegondol...

2004-10-19

Babakocsi

A 7végén anyuci és Szilvi néni babakocsit nézegettek az egyik babaáruházban. (Eközben apa Ábellel játszott mindenféle vicceset és zajosat az eladók nagy bánatára)

Anyának a Peg Pérego pliko P3 Completto tetszik és a következőkre kíváncsi: Tud erről valaki valamit? Használtatok ilyet? Meg vagytok elégedve vele. Akinek van valami infója röla, az írjon kommentet.

Anya nézett még valami Maxi Cosi cuccot is, de az annyira nem lenne szép nekem, azt mondja :)

Sűrű 7

Kedves nénik és bácsik,

ez a hetünk elég sűrű. Például holnap lépek be a 3. harmadba (3. trimeszternek is hívják).

Aztán anyuci tegnap megvette a leendő szobámba a csillárt. Nagyon szép, napocskás.

Aztán anyuci ma látogatja meg a védőnénit.

Ábel, a pocakkirály (potasztijáj) tegnap ment először bölcsibe (bőtisz), le is somott gyorsan mindenkit. :)

Boldog Szülinapot, Anyuci!!!

Anyuci, boldog szülinapot kívánok a pocakodbol.
Kedves nénik és bácsik! Apuci azt üzeni, hogy aki aranyos akar lenni, az hívja fel ma délután anyát és köszöntse fel szülinapja alkalmából. (30/9764294). Köszi.

Bodi-betű

A hét végén a Tigrismama megtanította Ábelnek a B-betűt. A nagyi Bogi-betűnek hívja, Ábel Bodi-betűnek.

2004-10-15

Babaruhák

Anya és Szilvi néni tegnap babaruhákat válogattak, Ábel uncsitesóm már kinőtt cuccait. Anya szerint csak azokat a ruhákat érdemes elhozni, amik nekem is tetszenek, úgyhogy anya minden ruhát a hasához tett: amire vidáman mozogtam, azt elhozta, amire nem, azt Szilvi néni elkótyavetyélheti jövő héten a bababörzén.

2004-10-11

Köldökmozgatás

A hétvégén olyat tettem, mint még soha. Úgy mozogtam anya hasában, hogy anya részben kifordult köldöke mocorgott, mint egy periszkóp. Ez a látvány nagyon szórakoztatta apát.

Mostanában eléggé rossz baba vagyok. Sokszor fekszem úgy, hogy az anyának rossz, úgyhogy aludni se nagyon tud...