2009-05-21

Berta Hanga

Jelentem, 2009. május 20-án, közép-európai idő szerint 21.07-kor megszületett 3. kislányom, Berta Hanga.

Adatok
Tömeg: 3100 gramm
Testmagasság: 55 cm
Koponyakerület: 35 cm

Dorbéz: 2009-5-22 péntek, 20.00 Nelson söröző különterme

2009-05-20

Friss hírek - 39. hét 5. nap

A tegnap esti nőgyógyászati és a ma reggeli szülészeti (NST) vizsgálaton a következők derültek ki:
- A méhszáj 3-ujjnyira nyitva.
- Enyhe vérzés.
- folyamatos -- de nem rendszeres -- görcsök
- A baba már nagyon jönne ki.

Ennek megfelelően a szülés bármikor beindulhat. Anyát csak azért engedték haza, mert közvetlenül a kórház mellett lakunk, így 10-15 perc a bejutás a nappalinkból a vizsgálóba.

Most Anya otthon pihen, én meg tűkön ülök.

2009-05-19

UH - 39. hét

Andi most jött ki ultrahangról. A placenta érettsége 2-es/3-as, Hanga teljesen leszállt már, a magzatvíz mennyisége kicsi, minden arra utal, hogy hamarosan kezdődik. A baba becsült tömege 2730g.

2009-05-13

0 Hulladék Fesztivál

A hét végén meglátogattuk a Humusz házat, ahol is útjára indult a Nulla Hulladék Kampány. Az alábbi képen éppen kézműveskedik a kis zöld család :)Fotó: kukabúvár
Képes beszámoló a kukabúváron.

38. hét vége

Sokan várjátok a friss híreket a nagycsaládossá válásunk témájában. Nos, elárulhatom, hogy a 38. hét végén járunk, innentől bármikor kibújhat Hanga. Anya ma volt szülésznőnél és nőgyógyásznál, az NST gyors szívhangot és szép babamozgást mutatott, egyelőre nem óhajt előbújni.

A köv. vizsgálat várható ideje kedd 17.00.

2009-02-06

Borcsi udvarias

Amíg Bogi az oviban volt csütörtökön, Anya otthon rendet csinált és takarított. Borcsi a heverőn üldögélve nézte. Amikor elkészült a nagy mű, Bor így szólt:
- Anuci, köszönöm szépen, hod feepószívósztáj.

2009-01-30

Gondoskodó Bogi

Bogi ezen a héten minden estére csomagol nekem valamit. Hol egy fornettipogácsa van a zacskóban, amit hazaérkezésemkor a kezembe nyom, hol egy Anya-sütötte vaniliáskifli, hol egy pár szem ropi. (Nagyon szépen tanulja a családanyai viselkedésnormákat, jól jön majd a segítsége a kistesó érkezésekor.)

A múlt héten meg nem kajával lepett meg esténként, hanem ajándékkal. Valami apróságot becsomagolt, aztán nekem adta.

Borcsi, a környezettudatos

Tegnap este Borcsi odaszaladt Anyához, kezében egy műanyagfólia-darabot szorongatva:
- Anuci, kidobod ezt a hujjadékba?

Háttérinfó: azt a zacskót, amiben a szelektív konténerekbe szánt szemetet gyűjtjük "hulladékos"-nak nevezzük, szemben a szemétledobón lesorsolt "szemetes"-sel.

Ezek után senki se merje azt mondani rám, hogy bort iszom és vizet prédikálok.

2009-01-05

Ultrahang - jan. 5.

Visszadátumozott, retrospektív bejegyzés jan. 5-ről:

BPD (koponya haránt [biparietális] átmérője): 45mm
HC (fejkörfogat): 167mm
FL (combcsont hossza): 31mm
Humeus (felkarcsont): 28 mm
Lepény hátul, szívműködéslátható, fejvégű fekvés. Minden a legnagyobb rendben.
Grav.s. 19

Szülés várhatóan máj. 29.

2008-12-17

Lucanapi búza

Bár Bogi Érden töltötte a Luca napot, azért a búzaültetést másnap megejtettük. íme:

2008-12-08

Bogi beteg

Bogi csütörtök estétől nem érzi jól magát. Volt is egy enyhébb láza. Pénteken Anya elvitte a gyerekorvoshoz, aki közölte, hogy valami kezdődő betegség, de amíg további tünet nincs, addig várunk a kezeléssel.

Péntek éjjel megjött a tünet: Bogi orbitálisat hányt éjjel. Mi az orvos utsaításai szerint jártunk el, jobban is lett másnapra.

Borcsi szombaton a következőképpen mesélte el a történeteket: magához ölelte azt a tálat, amit Bogi előző éjjel telepakolt, majd:
- Bogi hánt ... tányéjba. Kehh bőőőő ooooaaaaa -- fejezte be némi hangutánzással.

Ma este megyünk vissza a doktor bácsihoz, meglátjuk, mit mond.

2008-12-03

Anyuci lakása

Hétfőn Borcsit visszavitte Anya a dokihoz, Borcsi e4lég csúnyán köhög még. Hazafelé a sötét utcán Boróka már nagyon unta az utat, nyafis hangon közölte, hogy:
- Nem találom Anyuci jakását.
így utalt arra, hogy még egyik kapualj sem elég ismerős neki.

2008-11-24

Bili

Kedd este a fürdés előtt Borcsika korrekt székletmintát produkált a bilibe. A hét további részében minden nap legalább egy-egy bilibe pisilés sikerült, olyannyira, hogy szombat este az altatás folyamatát 3x szakította meg a "cíp a piszi", amit mind3x sikeres bilizés követett.

Szerintem karácsonyra nappalra szobatiszta Borcsit kapunk ajándékba :)

Bogika nagyon aranyos, minden sikeres bilizést hangos tapssal és ovációval jutalmaz, így motiválva a kishúgát.

2008-11-18

Büdösz

Reggel Borcsi kéztőcsontig barnán jelent meg. Mutatta a cuccot Anyának, aki csokinak hitte a matériát, úgyhogy javasolta Borcsinak a kézlenyalós tisztálkodást.

Borcsi ingatta a fejét és közölte, hogy "büdösz".

Az éppan a Bogit fésülgető Anya nanoszekundumok alatt világosodott meg, tigrisbukfenccel vetődött Borcsi felé, (közben a hajkefe a padlón koppant), elkapta annak csuklóját, hogy így óvja meg a bútorkárpittól a függönyön át a szőnyegig skálázódó lakástextíliákat a nappaliban.


Jól sejtitek, Borcsi beletúrt a saját jól megrakott pelusába.

2008-11-17

Pneumo 2

Borcsi után Bogi is megkapta a pneumococcus elleni védőoltást. Hogy az egész napi hisztit elkerüljük, konspiráltunk: azt mondtuk, hogy csak a Borcsikának iratunk fürdető- és popsikrémet, ezért Bogi lelkesen várta az orvoshoz menetelt.

Apa váltotta ki a szérumot meló után és vitte közvetlenül a rendelőbe.

Szegény Bogi csak akkor szembesült a helyzettel, amikor a doktor bácsi teátrálisan kezdte bekonfigurálni a fecskendőt.

Mindenesetre olcsón megúsztuk a dolgot, kapott puszit a bibijére mind3unktól, kb 5 perc múlva már nem is sírt és fájdalomdíjként Apa bringanyergében jöhetett haza. Nála semmi mellékhatás nem jött elő, nem úgy, mint szegény Borcsinál.

2008-11-12

Bömbi 3.0

Grav. s. 11-12, sine morbo
ETA 2009-05-28

Részletes UH-adatok holnap.

2008-11-10

More

Ma reggel Borcsika bevonszolt a hálószobába egy olyan csecse kis rózsaszín hátizsákot, hogy a győzikeshow kellékesei megnyalnák mind a 10 ujjukat a cucc láttán. Vonszolta, és közben azt dörmögte magában, hogy:
- Moje, moje.

Sprite

- Apa -- szólított meg Bogi -- Tudom, hogy hogy hívják a felnőtt Fantát.
- Hogy?
- Szprájt.

Háttérinfó:
Igyakszünk a gyerekeket távol tartani a mindenféle mesterséges ételadalékoktól, a mesterséges édesítőktől viszont szigorúan. A citromos light szénsavas üdítőre hivatkozunk otthon Sprite-ként, ebből szintetizálta a fentit a gyerek.

2008-11-06

Pneumococcus

Borcsi megkapta a héten a pneumococcus elleni, mostanában orrba-szája hirdetett oltást. Bogi nagyon aranyos volt, végig simogatta, nyugtatgatta a húgát. Jelesre vizsgázott jókislányságból.

A szakértők azt mondják, hogy ritkán van pár mellékhatás, pl. levertség, étvágytalanság, aluszékonyság és 39 fokosnál enyhébb láz. Na, Borcsi ezt sajnos mind hozta.

Boginak is felírattuk a szérumot, 17 000 Ft lesz, ő a jövő héten kapja meg.

2008-11-03

Bili

Nov. 1-én, szombaton d.e. Borcsi bilibe pisilt. Nagyon büszke volt magára, nem akarta visszavenni utána a pelust. Mondta is büszkén: "fiszíni dijibe".

2008-10-19

Boldog, boldog, boldog születésnapot

Anya szülinapját ünnepeltük Ági mama nyaralójában. Andris képei.

2008-10-13

Dögrovás

Borcsi egy hete beteg. Először Fenistil-cseppet kapott, majd orrmandulagyulladást diagnosztizált nála a gyerekorvosunk, átállította valami orrcseppre. Ma ismét visszaállította Fenistilre. Ha csütörtökig nem javul, akkor gégészeti vizsgálat vár ránk.

Bogi összeszedett valami gyomornyavaját. Csütörtökön az oviban romlott volt a főzelékfeltét, az óvónők ki sem adták. Szombat hajnalban Bogi összehányta az ágyunkat. Pár órával később összefosta a heverőt. Azóta szigorú diétán van. A vasárnap reggeli joghurt fél órát tartózkodott bent, némi gyomorsavval LIFO-zódott.

Mind2 gyerek nagyon étvágytalan.

2008-09-30

Almaszusz

- Anyuci, kéjek még allmallevet. (Igen, hol j-t mond l helyett, hol megnyomja az l-et.)
- Az nem almalé volt, Bogika, csak kinyomtam a sütihez reszelt almából a szuszt. Finom volt?
- Igen. Nyomjáj még szuszt!

Emberábrázolás

Hétfőn Bogi először rajzolt ember-alakot. 2 rajz készült, az egyiknek Apa a címe, a másiknak Anya.

2008-09-11

Bili

Kedd este Borcsi tépte magáról a pelust, meg össze is kente azt vacsora közben. Gondoltam rendes leszek és amíg Anya fürdeti a Bogit, én megszabadítom a kisebbiket a pelenkától. Először remekül érezte magát, aztán földhöz vágta a hajós formabedobót. Ha rutinosabb vagyok összerakom a képet, de akkor nem esett le, hogy a hirtelen rosszalkodás mindig a székletürítéssel függ össze.

Szóval elkezdtem összeszedni a szétszóródott műanyag formákat, amikor is figyelmes lettem egy fenyőtoboz méretű és színű tárgyra, aminek semmi keresnivalója sem volt a sárga háromszögek és kék négyzethasábok között. Igen, Borcsi konkrétan odaszart a parkettára.

Ha már így történt, begyűrtük alá a bilit. Oda még sikerült egy pisikét becsorgatnia, amit azóta is megismétel minden nap legalább egyszer. Szóval nagyon ügyes kislány, mindig megtapsoljuk, ha bilin belüli találatot ér el.

2008-08-26

Manikűr

Kedden Ági mama vigyázott Ábelre. A mi 2 lányunkat is áthívták, hogy közös buli legyen. Délelőtt játszóterezés, ebédre karalábéleves, tökfőzelék, fasírt. Délután Borcsi aludt fél órát, Bogi semmit. Amíg Bogi és Ábel randalíroztak, Boróka csendben eliszkolt, fél óra múlva fedezték fel Anyáék: Borcsi a Tatata ölében ült és manikűröztetett. Ez utóbbi azért fura, mert ha mi vágjuk a körmét, akkor kettőnk 4 keze is alig elég a gyerek lefogására és a művelet elvégzésére.

2008-08-22

A hattyú halála

Szerdán Borcsi valamiért nyűgösködött, rettentő műsírást adott elő, közben vergődött.
- Borcsi, mi ez a hattyú halála?
- Hattú -- hüppögte válaszként.

Állatnevek

Borcsi a következőkkel rukkolt elő az elmúlt pár napban:
"Nyunyi", később "nyuti" - ez nyilván a nyuszi.

A macskák és a kisebb testű kutyák neve: tita.
A nagytestű kutyák külön nevet kaptak: kuka vagy kuta.

Alma

Mivel a héten volt 1-2 viharosabb nap, egy csomó almát levert a szél a birtok fáiról. Ezt nem hagytuk megrohadni, hanem összeszedtük. Anya főzött almás szilvaszószt a rántottsajthoz, valamint a Vacsoracsatából elleste Nádas György almába töltött krumplipüréjét.

Mind2 nagyon finom.

2008-08-19

Aug 19

Kirándulást terveztünk, elvillamosoztunk a Margitszigetre. Ábel és Ági mama is velünk tartottak. Megtekintettünk a hajókat, a szökőkutat, a vadasparkot, a halastavat. Ábi és Bogi még a pónira is felültek a vadasparkban.

Este Ábel és Bogi az Ági mamánál akartak aludni. így is lett.

2008-08-11

Tyúgyú

Tegnap este a közértben Borcsika erősen szuggerálta a bevásárlókocsit, és sírás közben azt üvöltötte:
- Tyúgyú!

Megfejtés: túrórudit szeretett volna, mielőbb.

Persze nem ez az egyetlen új szava. A homokozókészletből felismeri a szitát (tita) a hajós homokformát (ha'ó) meg a halacskát (ha'a).

2008-08-06

18 hónapos oltás

Tegnap túlestünk a 18 hónaposok oltásán. Borcsit lemérte egy kedves helyettes orvos (84 cm, 11,19 kg, 3 dekát híztunk legutóbb óta), majd mikor már Borcsi azt hitte, hogy lehet menni -- ki is slisszolt az ajtón, de elkaptuk -- akkor jött a gonosz szuri.

Délután kérdeztem Borcsit:
- Ki adott szurit? A doktor bácsi?
- Dotó -- válaszolta mély hangon.

Kissé felment a láza, kapott 2 kúpot, sőt, Bogi segítségével délután borogattuk is az oltás helyét.

2008-08-05

Bogi névnapja, + 3,5, Borcsi 1,5. szülinapja


Szombaton überbanzáj volt Érden, Ábi betöltötte a 6-ot, Bogi a 3 és felet, Borcsi a másfelet + Bogicának névnapja is volt elsején.

Képek Andris blogján.

2008-07-31

Annya

Annya: főnév, jelentése nőnemű szolgáló, szobalány.
Borcsi használja, ha akár Anyát, akár Cicamamát szeretné magához kéretni.

2008-07-29

Bogi és a fagyidizájn

- Bogika, milyen fagyit kérsz?
- Olyat, ami megy a juhámhoz.

Borcsi szavai

Borcsika a legváratlanabb pillanatokban lep meg minket 1-1 szóval. A játszótéren beszélgettem Csabula spanommal arról, hogy melyikünk neje mit főz, ki mit vásárolt.
- Csirkemellet.
- Filét, vagy csonttal.
Erre Borcsi:
- Csontta.

Vagy Anyának magyaráztam valamit a bringáról.
Ekkor Borcsi:
- Pumpa.

Ezen a héten a csajok lent vannak Érden a Cicamamánál. A kertben a Borcsi azt mondja:
- Fenyő.

Na és persze az obligát téma:
- Borcsika, púztál, vagy kaka volt?
Erre a 2 lehetséges válasz:
1. pú
2. kaka

2008-07-15

Borcsi kiütései

Borcsin kiütések jelentek meg. A saját orvosunk szerint semmiség, melegkiütés. Mivel másnapra csúnyult, visszamentünk. Másik orvos rendelt, ő vírusfertőzést diagnosztizált.

Egyébként máig nem tudjuk, hogy melyiküknek volt igaza. Vagy a gyógyszer hatására, vagy magától, de a kiütések 6 nap alatt eltűntek.

2008-07-14

Balatoni nyár

Egy hét Alsóörs, 1,5 hét itthon, 4 nap Siófok. Szép az élet:

Fotók:
Alsóörs, szobaszomszédunk, Éva fotói.
Siófok, Andris sógor Picasa-albumai:
1. nap, szerda
2. nap, csütörtök
3. nap, péntek
4. nap, szombat

2008-06-04

Lépcső

Amíg mi a játszótérről hazajövet a járdán beszélgettünk a 9. emeleti spanokkal, addig Boróka elszökött kicsit sétálgatni és mire észrevettük, már szépen fel is lépcsőzött a kapuhoz. Ügyesen fogta a korlátot és stabilan lépkedett felfele.

2008-05-30

Szavalás

Nem ám csak a pedagógusnapi köszöntő volt az egyetlen szavalási projektünk a hétre. Ághy blogján láttam egy aranyos 4-sorost, gondoltam ez pont jó lesz arra, hogy 1-2 este alatt Bogival betanítsam, aztán meglepjük Anyát. Becsaltam Bogit a gyerekszobába, becsuktuk az ajtót, majd elkezdtem neki felolvasni:
- Anyukám, Anyukám...
Erre ő folytatta:
- tajájd ki,
hod a kincsem vajon ki
ki más is jehetne ha nem te
deje hát üjtess az öledbe.

Csodálkozó kérdésemre közölte, hogy természetesen ezt a verset is ismeri, az oviban tanulták. Úgyhogy volt meglepetés, de nem Anya lepődött meg, hanem én.

Pünkösdi képek

Dezső fotózott egy párat Anyáról és Borcsiról, aztán volt olyan kedves és elküldte a képeket. így telt a pünkösdi vásár a múlt héten az oviban:


Pedagógusnap

Bogika ma reggel felköszöntötte a 2 óvónénit meg a dadusnénit. Adott mindegyiküknek 1-1 rózsadobozos desszertet és közben a következő -- némileg módosított -- verset szavalta:

Sass Ejvin: Köszöntő pedagógusnapja

Józsát hoztunk köszöntőnek pedagógusnapja,
tudduk, hod a óvónéni öjemmej...öjömmej fogadda.

Pijos józsa a mi hálánk, és köszönnük szépen,
hod tanított jója-szépje egész hosszú évben.

Gondojjon majd szejetettej ejje a csopojtja,
józsát hoztunk, ez most a mi szívünk dobogása!

Ági néni, Döndi néni és Ica néni könnybe lábadt szemmel hallgatták.

Ui: A pontosság kedvéért itt az eredeti vers
Sass Ervin: Köszöntő pedagógusnapra

Rózsát hoztunk
köszöntőnek
Pedagógusnapra,
tudjuk, hogy a
tanár bácsi örömmel fogadja.

Piros rózsa
a mi hálánk,
és köszönjük szépen,
hogy tanított
jóra-szépre
egész hosszú évben.

Gondoljon majd
szeretettel
erre az osztályra,
rózsát hoztunk,
ez most a mi
szívünk dobogása!

2008-05-26

Lufi

A gyereknapi hétvégén szereztünk 2 lufit, mindkét csajnak egyet-egyet. Mind2 lufi a babakocsi hálójába volt tűzve, amikor az egyik -- vélhetően a napsütés hatására -- kipukkadt.
- Kidujjant a Bojcika lufija -- kiáltott föl Bogi.

Előjel

Van Anyának egy gyerekkori ismerőse, akit az elmúlt 15 évben csak 3x látott:
Először 4 éve, amikor Bogi volt a pocakban.
Másodszor 2 éve, amikor Borcsi volt a pocakban.
Meg a múlt héten. Csak nem előjel? :)

2008-04-30

Anyák napja

Tegnap az oviban anyáknapi ünnepséget tartottak. Minden anyuka leült egy kisszékre, a gyereke meg odaállt és személyesen tartotta a műsort. Anya könnybe lábadt szemmel hallgatta, hogy Bogi hogy szaval és énekel.

Hihetetlenül jó munkát végeznek az óvónénik a mi ovinkban, köszönet érte (névsorban) Ági és Gyöngyi néniknek.

2008-04-29

Szejejiii, kájii

Az első szó jelentése: szeretlek. Ezt leginkább Bogi arcának a simogatása közben mondja Borcsi. A második szó: keljél fel. Reggel Bor sokkal korábban ébred, mint a lusti Bogi és mivel unatkozik, keltegeti a nővérét.

2008-04-26

Hol a baba szája?

Anya elkezdett ilyen testrészmutogatósat játszani Borcsival.
- Hol a Borcsi szája?
Mutatja.
- Hol a baba haja?
Mutatja.
- Hol a füled?
Azt is mutatja.
- Hol a szemed?
Azt meg becsukja, szorosan.

2008-04-24

Séta 2

A múlt hét óta annyi változott, hogy most Bogi hívta Borcsit a nagyszobából a konyhába. Bor el is indult, szépen -- bár lassan, megfontoltan -- lépkedett végig a szobán majd a folyosón, hogy aztán a végén mégse a konyha irányába haladjon tovább, hanem a gyerekszobában kezdje pakolgatni a játékedényeket.

2008-04-21

Séta

Múlt csütörtökön Borcsi itatóval a kezében átvágott a nagyszobán. Vasárnap a megvásárolni szándékozott ház nappalijában annyira elámúlt és olyan sok minden érdekelte, hogy ott is kapaszkodás nélkül mászkált. De ha biztosra akar menni, még mindig kutyázik.

2008-04-20

Critical Mass

A Critical Mass hétvégéjén Bogi rendes biciklit kapott: támasztókaros 16-hüvelykes montit. Kontra is figyel benne, na meg kézifék is. Eleinte nem nagyon ment a pedáltekerés, de Anya olyan kitartóan magyarázta a dolgot, hogy Bogi teljesen rákapott. Vasárnap már úgy nyomta, mint az eszement.

2008-04-16

Borcsi-duma a babatornán

Szerdán Anya elvitte Bort tornázni. Borcsi ott nagyon szemezett egy kisfiúval, mondta is neki, hogy ba-ba. Anya kérdezte, hogy tetszik-e Borcsinak a baba.
- I-ge -- jött a válasz.

2008-04-02

Naaaa, Bojókaaa

Tegnap Miciék látogatóba jöttek hozzánk. Bogi valami játékon összeveszett Micivel. Miközben rángatták a műanyag kengurut, Bogi rákiabált Micire: "Naaaa, Bojókaaa!"

2008-03-26

Borcsi: tüdőgyulladás

A hosszúhétvégés üdülésünket is meg kellett szakítani, Borcsi olyan rosszul volt. Hazajöttünk vasárnap, meglátogattuk a Budai Gyermekkórház területén üzemelő ügyeletet, ott az orvos közölte, hogy nyűgös a fogzás, a teli orr és valami fertőzés miatt. Rhinatinol, Nasivin, Cebion -- ennyi elég, mondta.

A gyermekorvosunk már tüdőgyulladást diagnosztizált. Sumamed, 2-féle orrcsepp, lázcsillapító. Ha minden jól megy, a 7végét már láztalanul ünnepeljük.

Bogi sincs túl fényesen, erre a hétre ő is el van tiltva az ovitól.

2008-03-24

Ruhapakolás

Borcsi felnyitotta a szennyesruhatertót, kirámolta a szennyest olyan karmélységben. Amikor már a fél szobát vonalkódos alsógatyák és hónaljlucskos pólók borították, szóltunk neki, hogy vissza is kéne pakolni. Akkor fordított a folyamaton és egyesével lehajolgatva visszapakolta a cucc nagy részét a ládába.

Én csak úgy hívom ilyenkor, hogy "pakolós cica".

2008-03-18

Borcsi beszél

A következőket tudja:
A babakocsira kötött plüsskacsa: háp-háp.
Anya melóhelyén egy csirke: pipi.
Kutyás párna: vau-vau.
Tessék: teeee
Ha éhes: hammmmm.
Nem kérek: m-mmmmm.
Apa kocsmába megy: brühhühüüüühüü aaaappppaaaa.
Cicapapa szánkón húz: papa.

2008-02-29

A héten Bogi nem ment oviba

Elsősorban azért, mert Borcsi is ugyanazt a broáfot produkálta kedd este, mint Bogi múlt hét végén. Nem akartuk, hogy az ovistársakat visszafertőzzük.

Közben fény derült a "viszket a puncim" okára is. Hétfő reggel meglátogattuk a gyermeknőgyógyászt, aki pillanatokon belül felállította a diagnózist: fonalféreg a vakbélben, onnan mászott át a fertőzés a cumpira.

- Képzejd ej Anuci, hod olyan ádon vizgájtak meg, mint ahoj te szüjetted a Bojcikát!

Egy tabletta (Vermox) kihajtja a dögöket, hétfőn Bogi be is vette.

2008-02-28

Bogika.hu

Tegnap este áll Bogi a billentyűzet mellett, óvatosan csapkodja:
- Bogica pont hu, Bojcika pont hu, Bogika pont hu
Ájtís lesz ez, bárki meglássa.

2008-02-25

Borcsi egyedül lemászott a heverőről

Miközben a hétvégén Bogi betegségével voltunk elfoglalva, Borcsi is fejlesztette magát. Szombat reggel sikeresen lemászott a heverőről egyedül. Mindenki örül.

Szombat hajnali sugárbroáf

Péntekről szombatra vírradóra folytatódott Bogika kálváriája. Arra ébredt szegény, hogy sugárba hány. Gyors zuhany, hajmosás, visszaalvás.

Szombaton egész nap összesen 2 pirítóst és egy kis ropit kapott. Vasárnapra nem maradt kutya baja sem. Farkasétvággyal nyomta be az ebédet és a vacsorát. Persze délután szórakoztatott minket egy kis "hányni kell...nem jön" játékkal, de teljesen tünetmentes maradt. Úgyhogy ma reggel 1/2 8-kor meg is jelentünk az oviban.

2008-02-22

Napfelkelte

Csütörtök reggel ovi előtt Bogi kinézett a keletre néző konyhaablakon. Narancsosan kelt a nap, az előtérben lágyan gőzölgött a Kelenföldi Erőmű kéménye.
- Nééééézd! Ott! Bedujjadt!

Bogi hány

Éjjel 2-kor hangos sírásra ébredtünk. Bogi zokogott, cuppogós hányástócsa közepén fekve. Lemostuk, majd befektettük a saját ágyunkba. Csak azért, hogy egy órával később azt is összehányja.

A gyerekorvos közölte, hogy kijönni nem tud, vigyük be Bogit és ha nem sikerül a hányást megszűntetni délig, akkor irány a kórház. Mici egyébként egy hete kórházban van.

Az orvosi vizsgálat szerint nincs nagy baj, ma szigorú koplalás, hétfőn akár mehetünk is oviba, ha nincs további panasz.

2008-02-19

Altesti gyulladás

Bogicának begyulladt alul. Ma voltunk dokinál, adott beutalót a "lánykarendelésre". Holnap délután többet fogunk tudni.

2008-02-18

Borcsi: kakkao

Kaki után Borcsi néha szól, hogy van cucc a pelussban. így szól: kakkaa, vagy néha kakkao. Máskor, ha megkérdezzük, hogy volt-e kaka és pont eltaláljuk, akkor Bor megpaskolja a saját totyeszát.

2008-02-15

Fjuzsi

Csütörtök délután Bogi odafordult Anyához és mondta, hogy szeretne egy Fruzsi babát. Karácsonyra kaptak "ikreket", 2 egyforma babát: Zsuzsit és Zsófit. Azt hittük, kéne még egy.
- Milyen Fruzsit? Sírós babát? Cumisat?
- Nem, olyat, mint a Bojcika.
- Kistestvért? És legyen Fruzsi a neve?
- Igen.
- És ha a kistestvér kisfiú lesz?
- Akkoj nem kejj.
- De egy igazi babát nem lehet ám visszavinni.
- De kiszfiú nem kejj.

2008-02-14

Borcsi foga letört

A minap lepattant egy kis darab Borcsi metszőfogából. Ma Anya elvitte Bort a fogorvoshoz (na, ez sem volt egyszerű, telefonon lehetetlenség bejelentkezni, a kht. weblapján meg szinte semmi infó nem érhető el, pl. hogy melyik korosztályt vállalja az adott telephelyen székelő gyermekfogász). A doktor néni nem tudja megállapítani, hogy csak kis zománcdarab tört-e le, vagy komolyabb és hogy a dentin fedetlenné vált-e vagy sem. 3 hónap múlva kell kontrollra mennünk.

2008-02-11

Vasúti kedvezmények családoknak

Tudtátok, hogy ha 2 gyerek vonatozik, akkor 1 vagy 2 felnőtt kísérő 1/3-dal olcsóbb jegyet vehet? 3 gyerek esetén pedig a 2 kísérőnek csak a jegy 10%-át kell kifizetni. így egy Kelenföld-Széplak nekünk mondjuk 1770 helyett 1190-ből kijön fejenként. De ha 3 gyerek lenne, akkor 300-ból menne le az egész család :)

Részletek a MÁV-Start oldalán:
http://www.mav-start.hu/utazas/kedvezmenyek.php

Szmeagol

Borcsika nyafizott. Én megkérdeztem tőle, hogy "miért sírsz, Szmeagol?".
Erre Bogi:
- Miéjt szíjsz, Szmenagoj? Áhhhháháháhá, ki tudtam mondani angojuj.
És innentől gyakorolgatta:
- Miéjt szíjsz, Szmenagoll?
- Miéjt szíjsz, Szmellagol?

2008-02-05

Elso nap az oviban

Tegnap Boginak megvolt az elso ovinapja. Anya vigyazott ra egesz nap, de szukseg nemigen volt ra, mert Bogi remekul erezte magat. Rogton a kozeppontba kerult, jatszott, enekelt. Meg farsang fankot is sutottek egyutt.

2008-01-31

Olajbogyós csoki

Hétfőn este Bogica az Ági mamánál aludt meg Ábellel rosszalkodott. Ugyanekkor Borcsi nagyon élvezte a hármasban létet. Huncutkodott, kihasználta, hogy most csak vele kell foglalkoznuk. Az esti nass során Anya feketecsokit evett, Apa pedig olivát. Borcsi hol ebből, hol abból kunyizott, nem egyszer le sem nyelte a falatot közben.

2008-01-25

Franciaágy

Múlt vasárnap még az éttermezés előtt kicsit átrendeztük a gyerekek szobáját. A 2 kiságyat bevágtuk a sarokba, csak a matracaikat tartottuk meg. Ezekből kvázi franciaágyat készítettünk a padlón. A 2 csaj imádja, egymást ölelve alszanak.

2008-01-23

Tejci

Először ivott bocitejet Boróka tegnap este. Zokszó nélkül nyomta be a 2 decit, igaz, ez még nem tiszta tej volt, hanem kisfröccs: fele víz és 1 kanál cukor.

Este kicsit hígabb volt a széklete, lehet, hogy a tej miatt.

2008-01-21

Szülinapi buli



Ági mama és Szilvi összevont szülinapi buliját ültük meg tegnap az újbudai Trófeában. Képek a kovácsoltBlog képtárában Andristól.

Bárányhimlő...

...-oltást kaptak a lányok minde2en pénteken. Bogit jobban megviselte, mint Borcsit, de inkább csak pszichésen. Délután már vidáman hancúroztak mindketten.

Márc. 21-én kapja Borcsi az agyvelőgyulladás elleni ajánlott oltást, majd máj. elején a közelező 15-hónapost. Bogi is hamarosan megnyeri a 3-évesek rendes szuriját, úgyhogy vidáman telnek majd a napok.

2008-01-02

Fejvettek az oviba

Délben hívott Bogi, hogy "fejvettek az oviba". Most találhatjuk ki asszonnyal, hogy melyik csoportba kerüljön a gyerek. Jan. 7-én lesz valami szülői értekezlet, akkor kell befizetni a havi kajapénzt, meg akkor osztják a házirendet.

2008-01-01

BUÉK

Az egész családunk nevében boldog új évet kívánok mindenkinek. Ma szánkóztunk az én 25-éves járgányomon. Mind2 csaj élvezte.

2007-12-10

Borcsi etet

Borcsika rászokott arra, hogy mindenkit megkínál a kajájával. Ma reggel például együtt falatoztunk egy kis diétás puffasztott kukoricát. Ő a saját falatjából leharapott egy pici darabot, majd a többit az én számba nyomta.

Egyébként pedig előbukkant a bal felső 1-es fogacska.

2007-12-06

Mituátbáti

Tegnap olajipari mikulásbuli volt. Valamilyen zseniális szervezői leleménnyel az eseményt sikeresen összevonták a Vöröskereszt szociális mikulásbulijával. így a pozitív diszkrimináció jegyében a szőke kislányok nemigen jutottak el a lufihajtogató bohócokhoz, nem fértek oda a mézeskalácsfestő asztalhoz, sem a gyöngyözéshez. Nem mindenki szocializálódik ugye segélyosztó sorokban tülekedve.

Viszont Pintácsi művésznő finom tapintattal mesélt a csodálatosan szőke, kék szemű 1,5 éves kisfiáról, illetve vígan sieg-siegezett a Micimackót énekelve.

Csókoltatom a szervezőket.

2007-11-30

Virnya

Anyát és Bogit elkapta valami vírusos gyomornyavaja. Úgy is mondhatnám, hogy fosnak mindenre. A doki szerint a diéta az egyetlen megoldás, úgyhogy a 7végén bokáig fogunk járni a háztartási kekszben, tepsiben sült krumpliban meg ropiban.

Kész szerencse, hogy Borcsi nem kapta el, őt egy kicsit jobban megviselné. Mostantól kicsit emelünk a lányok Cebion-adagján.

Egészséges-rendelés

Borcsit leszervizelte a doktor bácsi. Minden rendben, Borcsi 71 cm magas, 9,34 kiló.

2007-11-28

Fogkefetisztító

Bogi hagyományosan fogkefetisztítónak hívja a fogkrémet. Ugyanakkor állandó hiszti tárgya volt, hogy nem akart fogat mosni. Mindig azt kérte, hogy mossuk le a krémet a keféről. Aztán rájöttem: mivel a fogkefetisztító ugye a fogkefe tisztítószere, nyilván nem akarja a szájába venni, amiképpen nem szívesen enne senki sem a mosogatószertől habzó kanállal. Tehát a megoldás az lett, hogy a fogkrémet nem a sörték tetejére tesszük, hanem benyomjuk a tövéhez. így Bogi is megnyugszik, hogy nincs a kefén a tisztító, meg a hatóanyag is elvégzi a dolgát. Nyertes-nyertes helyzet :)

Pohár

Borcsi ma -- miután Anya nem értette a hangjelzést -- úgy jelezte, hogy szomjas, hogy kihúzta a fiókot és elővett egy poharat.

2007-11-20

Bogi 15 kiló

Tegnap Bogi ráállt a szobamérlegre (én isz megméjem magamat) és 15 kilót nyom.

2007-11-10

L

Bogi próbálta kimondani a roller szót és lollel lett belőle. Most először használta az L hangot. A pillangó meg a lepke továbbra is pijjangó és jepke.

2007-11-05

Borcsi nekem is demózta a felállást

Addig-addig erőlködött Borcsika, míg nekem is megmutatta, hogyan is kell állni. A nagyszoba heverőjén lazultunk, amikor a térdembe kapaszkodva előbb fekvőtámaszba tolta fel magát, majd ebből lassan felállt.

Megtapsolta az egész család, Borcsi meg nagyon büszke volt magára.

2007-10-29

Dajupók

Az közismert, hogy Bogi imádja a nehéz- és földmunkagépeket. Meg a toronydarukat. A nagyfeszültségű távvezetékek oszlopai hasonló acélszerkezetből állnak, mint a toronydarvak és a kábeleik meg úgy néznek ki, mint a pókháló száljai, ezért Bogi az ilyen oszlopokat darupóknak hívja.

Borcsi felállt

Ma közép-európai idő szerint 18.24-kor felállt Borcsika.
Bogi is ilyentájt állt fel 2 éve:
http://bb-bombi.blogspot.com/2005/10/fellltam_24.html

2007-10-19

Bogi a Micinél aludt

Tegnap Miciéknél babazsúr volt, ami nem akart véget érni. Bogi kijelentette, hogy nem jön haza. Kérdeztük, hogy ott akar-e aludni, amire markáns igen volt a válasz. Mici is örült. 9 körül csörgött a telefon, Manya szólt, hogy Bogi mégis inkább itthon aludna, de amikor átmentem érte, meggondolta magát, mégis maradt. Egészen délig együtt viháncolt a 2 csaj.

Orvosi felülvizsgálat

Ma Borcsi át lett nézve. 8650g, 72 cm, minden rendben. Ha üldögél, magától le tud feküdni a lábainak a hátrapakolásával. Tiszta Van Dam.

2007-10-13

Fogkefetisztító

Fogkefetisztító: így hívja Bogi a fogkrémet.
- Aputszi, feszünk fogkefetisztítót?

Fogazat

Szerdán (okt. 10) bújt ki Borcsika első foga, a bal alsó 1-es. Ma, szombat reggel előficcent a 2., a jobb alsó 1-es. Úgy néz ki, mint egy fordított nyuszi :)

Boginak okt. 24-én jött ki az 1. foga.

2007-10-12

Virnya

Úgy tűnik, Borcsi összeszedett valami virnyát. Egész éjjel szipogott, reggel lerobbantottuk a zselatint vákuummal, aztán Anya elvitte a dokihoz. Vírusos fertőzés, sokat napoztatni (amíg lehet), Nasivin, C-vitamin. Reméljük, gyorsan gyógyul.

2007-10-05

Táncház - további képek

Anyuci ölelgeti a babákat
A Muzsikás együttes hálás közönsége
Böbe, Panni és Bogi

2007-10-03

Táncház

A lányok elnéztek táncházba, ami lassan rendszeres programmá kezd válni a sötét téli estékre készülendő. Jó a hangulat, ld. a képeket.





2007-09-10

Borcsika a lap.hu-találkozón




2 hete könnyű kis családi napon vettünk részt. Itt fotózták le a paparazzók Borcsit.



2007-09-07

Egészségesrendelés

Ma elvitt Anyuci a doktor bácsihoz. Csicsikáltam a vizsgálat közben, álmomban vetkőztettek le és mértek le. Állítólag az idő ilyen és ma minden korombeli gyerek szundít. Egyébként 7950 gramm vagyok, persze tízórai után. Testmagasságom 69cm.

2007-09-03

Nem piszíjtem be!

Most hívtam fel Apucit, hogy elújságoljam neki: "Nem piszíjtem be!".
Amióta a nyaralásból hazajöttünk, Anyuci most először nem adott rám pelust éjszakára. Játszótérszerte dícsér mindenki, hogy milyen ügyes vagyok a szobatisztaság terén. A kortársaim gyakorlatilag kutyaként pisilik-kakilják tele a homokozót.

2007-08-16

Borcsi a babakocsiban

Honnan lehet tudni, hogy Borcsi alszik-e a kocsiban, vagy sem? Ha mondjuk nem látjuk az arcát. Nos, a lábát használja szemafornak. Ha ébren van, akkor a lába valahol a karfa fölött figyel, míg alvás közben lecsúszik onnan.

2007-08-13

Borcsinak jön a foga

Borcsinak jön a foga, ezért ma délután Anyucival szundított a hálóban, én meg egyedül csicsiztem a babaszobában.

Babaszoba

Vasárnap Anya és Apa átrendezték a szobánkat. Borcsi ágya bekerült a gyerekszobába (eddig a hálóban volt) az enyém pedig átkerült a Borcsié mellé (eddig a nappali heverőjén aludtam, nyaralás előtt meg Anyáékkal a franciaágyon)

Tegnap délután a babaszobában szundítottunk Borcsival, igaz, csak egy rövidet. A tegnap esti elalvás nem volt egyszerű. Anya kiolvasta az ehavi Dörmögő Dömötört nekem, aztán meg 3 mesét a Minden napra egy meséből. Aztán Apa még 2 mesét ez utóbbiból, mire elaludtam.

Anyuci szerint nagyon aranyos vagyok, hogy vigyázok Borcsira alvás közben. Én szívesebben aludnék azért Anyáékkal.

2007-08-08

Visszatértünk

A balatonról megjőve retrospektíven fogom elkészíteni a bejegyzéseket az elmúlt 2 hónapra.